Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30311 miejsce

UNESCO: 21 nowych cudów świata

Lista obiektów, zwanych cudami świata, wzrosła obecnie do 911. UNESCO ogłosiło, że do listy światowego dziedzictwa dodaje 21 nowych miejsc.

Albi cathedral, www.wikipedia.org / Fot. Pom²Hiszpańskojęzyczny portal El Pais podaje, że Organizacja Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury zdecydowała się dodać kolejne obiekty do listy cudów świata.

Dokonała tego w Brazylii na 34. posiedzeniu Komitetu Dziedzictwa Światowego, który rozpoczął się 25 lipca. Przewodniczył Minister Kultury Brazylii, Joao Luiz da Silva Ferreira. Oprócz wyłonienia nowych cudów świata, zbadano 38 nowych wniosków dotyczących obiektów kwalifikujących sięZhongyuemiao, Dengfeng, www.wikipedia.org / Fot. 张骐 na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz Listę Światowego Dziedzictwa w Zagrożeniu.

Komitet Światowego Dziedzictwa dodał cztery miejsca do Listy Światowego Dziedzictwa w Zagrożeniu i wycofał Wyspy Galapagos (Ekwador). Zestawienie ma na celu przyciągnięcie międzynarodowego poparcia dla ochrony obiektów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa.

Do nowych cudów świata należą m.in. kompleks więzień wokół Sydney, kompleks monumentalny Dengfeng o nazwie "Środek nieba i ziemi" w Chinach, francuskie Albi, czy Inland Road w Meksyku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.