Facebook Google+ Twitter

UNESCO zatwierdziło nową nazwę obozu Auschwitz-Birkenau

Komitet Światowego Dziedzictwa UNESCO przeciw nazwie "Polskie Obozy Śmierci"

Jak informuje biuro prasowe Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Komitet Światowego Dziedzictwa UNESCO obradujący w Nowej Zelandii podjął dziś decyzję o zmianie nazwy obiektów byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz - Birkenau. Zgodnie z propozycją przedstawioną przez rząd polski od dziś nazwa obozu to „Auschwitz-Birkenau. Niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady (1940-1945)”.

W komunikacie prasowym czytamy m.in.: "Auschwitz-Birkenau, niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady był największym obozem stworzonym przez Niemców w czasie II wojny światowej. Jest jedynym obozem śmierci wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa".

Wniosek rządu RP o zmianę dotychczasowej nazwy obozu koncentracyjnego Auschwitz - Birkenau zgłoszony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego był reakcją na coraz częściej pojawiające się w zagranicznych mediach przekłamania sugerujące lub wprost nazywające byłe hitlerowskie Obozy Zagłady "polskimi". Więcej na stronie internetowej: www.mk.gov.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Michale T. bez urazy;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.