Facebook Google+ Twitter

Unia Afrykańska zaprosiła Muzawaziego

„Młodzi ludzie Afryki będą podstawą odrodzenia swojego kontynentu” – mówi Errol Muzawazi, Ambasador Turystki Zimbabwe w Europie Wschodniej. Mieszkający w Polsce mężczyzna został zaproszony na nadzwyczajne spotkanie Unii Afrykańskiej.

W dowód prawdziwego uznania pracy dotyczącej spraw afrykańskich, Errol Muzawazi został zaproszony przez Unię Afrykańską na Światowy Szczyt Afrykańskiej Diaspory. Będzie miał swój wykład podczas sesji dotyczącej osób młodych i kobiet jako jeden z dwudziestu najbardziej aktywnych młodych Afrykańczyków mieszkających poza swoim kontynentem.

Szczyt odbędzie się między 21 a 25 maja 2012 r. i będzie największym zgromadzeniem prezydentów z krajów afrykańskich i karaibskich, a także prezydentów z Ameryki Południowej, w których żyje znaczna populacja Afropotomków. Będzie to pierwsze w historii spotkanie afrykańskiej diaspory.

Errol Muzawazi, który jako afrykański student przyjechał do Europy w 2003 r., aby poszukiwać zrozumienia siebie i własnego kontynentu, nie tracił czasu. Natychmiast zaczął organizować imprezy w Europie i w Afryce, które zainspirowały świadome spojrzenie na jego kontynent. Jego działania nie pozostały bez echa.

W 2009 r. Polskie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wybrało go spośród 17 tys. studentów jako Najlepszego Zagranicznego Studenta w Polsce za jego pracę w dyplomacji kulturalnej i przeciwdziałanie stereotypom na temat Afryki. W 2011 r. został przez Junior Chamber International (Międzynarodową Izbę Młodych – tłum. autora) wybrany jednym z „Dziesięciu Wybitnych Młodych z Zimbabwe”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Małgorzata Baran
  • Małgorzata Baran
  • 22.06.2012 10:28

Pani Elu,
Dziekuje bardzo za odpowiedz, ale w zwiazku z nia mam pare dodatkowych pytan.
1. Dlaczego w artykule pojawia sie informacja, ze Światowy Szczyt Afrykańskiej Diaspory „odbędzie się między 21 a 25 maja 2012 r.", kiedy Szczyt rozpoczal sie 23 maja?
2. Jezeli Pan Muzawazi zostal zaproszony na sesje dotyczaca kobiet i ludzi mlodych zorganizaowana przez Ministerstwo Stosunków Międzynarodowych i Współpracy RPA to dlaczego pisac ze zostal zaproszony przez "Unię Afrykańską na Światowy Szczyt Afrykańskiej Diaspory" ktory "będzie największym zgromadzeniem prezydentów z krajów afrykańskich i karaibskich(...)."
3. Czy fakt braku uznania wyczynu obywatela Republiki Poludniowej Afryki przez Organ Turystyki Zimbabwe swiadczy o tym, ze Pan Khumalo nie przemierzyl calego kontynentu w 2005 roku? Wyraznie Pani napisala, ze Pan Muzawazi „jako pierwszy czarnoskóry człowiek przejechał kontynent afrykański”, co nie jest prawda. Jezeli tu chodzi o uznanie jakiejs organizacji byc moze nalezalo napisac, „jako pierwszy czarnoskóry czlowiek, który przejechal kontynent afrykanski, zdobyl oficjalne uznanie Organu Turystyki Zimbabwe”?
Dodatkowo, nie twierdze, ze Pan Muzawazi nie uczestniczyl w sesji ani, ze nie przemierzyl kontynentu, wiec zadne dowody-zdjecia nie sa mi potrzebne. I jedno i drugie jest nie lada osiagnieciem, za ktore naleza sie Panu Muzawazi gratulacje. Nie zgadzam sie jednak na wprowadzanie czytelnikow w blad. Te komentarze nie sa atakiem na Pania, ani na Pana Muzawazi. Sa prosba o dzienkinarska uczciwosc i rzetelnosc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Małgorzato,

Sesja dotycząca kobiet i ludzi młodych (Women and Youth Global African Diaspora Dialogue), która odbyła się w Pretorii była zorganizowana przez Ministerstwo Stosunków Międzynarodowych i Współpracy RPA (The Department of International Relations and Cooperation) w imieniu Unii Afrykańskiej i była częścią oraz przygotowaniem Szczytu w Johannesburgu. W sesji tej wzięły udział zaproszone organizacje, nie one jednak były organizatorem. Dysponuję oficjalnym zaproszeniem, jakie otrzymał pan Muzawazi na wspomnianą sesję, a wystosowanym przez Ministerstwo Stosunków Międzynarodowych i Współpracy RPA. Na tymże dokumencie widnieje logo zarówno ministerstwa, jak i Unii Afrykańskiej. Dodatkowym dowodem to zdjęcie (zrobione podczas sesji dotyczącej kobiet i ludzi młodych):

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150848207625765&set=a.490280315764.265955.574530764&type=1&theater

Jeśli zaś chodzi o pana Muzawaziego i pana Sihle Khumalo: ten pierwszy przemierzył kontynent afrykański i zdobył oficjalne uznanie Organu Turystyki Zimbabwe (Zimbabwe Tourism Authority), pan Sihle Khumalo, z tego co mi wiadomo, takiego uznania nie ma.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Małgorzata Baran
  • Małgorzata Baran
  • 17.06.2012 23:22

Bardzo nierzetelny artykuł. Światowy Szczyt Afrykańskiej Diaspory odbył się w w dniach 23-25 maja w Johanesburgu. A sesja dotyczaca kobiet i ludzi mlodych - Women and Youth Global African Diaspora Dialogue odbyla sie miedzy 21 a 22 maja w Pretorii. Było to niezależnie spotkanie zorganizowane przez organizacje działające na rzecz kobiet i rozwoju ludzi młodych, a nie przez Unię Afrykańską. Co więcej wiele osób zdziwiłoby się słysząc, że Pan Muzawazi jako "pierwszy czarnoskóry człowiek przejechał kontynent afrykański". Szczególnie zdziwiłby się Pan Sihle Khumalo który już w 2005 roku przejeciał kontynent z Kairu do Kapsztadu.
Spodziewałam sie zdecydowanie wyższego poziomu merytorycznego od zwycięscy tytułu Dziennikarza Obywatelskiego. A wystarczyło sprawdzić pare źródeł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.