Facebook Google+ Twitter

Unia doceniła polskie produkty

Rozdano Medale Europejskie – nagrody przyznawane przez BCC i Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny. XVII edycja konkursu okazała się szczęśliwa dla 98 firm, których wyroby z sukcesem konkurują na rynku europejskim.

Finałowa gala i wręczenie medali odbyły się w Warszawskim Centrum Olimpijskim. Szanse na medal dla wyrobów miały zarówno wielkie koncerny, jak i małe, lokalne firmy, sprzedające swoje wyroby za pośrednictwem innych podmiotów. O przyznaniu medalu decydowała komisja złożona z przedstawicieli Business Centre Club, Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej oraz Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego.

Wśród nagrodzonych firm dominują producenci wyrobów technicznych, ale są to także producenci zabawek, deweloperzy, przedstawiciele przemysłu chemicznego oraz spożywczego. Po raz drugi z rzędu medal zdobyło Wydawnictwo Wiedza i Praktyka za serię newsletterów poradnikowych dla biznesu. Komisja doceniła ich unikalność i aktualność oraz fakt, że pomagają polskim przedsiębiorstwom rozwijać się i konkurować na trudnym rynku europejskim.

Wśród gości, oprócz przedstawicieli odznaczonych firm, byli m.in.: Roman Gutek, Stefan Bratkowski i Agnieszka Holland, którym wręczono Honorowe Medale Europejskie.

Organizatorami konkursu Medale Europejskie są: Business Centre Club (BCC), Urząd Komitetu Integracji Europejskiej (UKIE) oraz Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny (EESC).

Medale przyznawane są zarówno usługom, jak i produktom, których jakość nie odbiega od poziomu europejskiego. Nominowana usługa (lub wyrób) musi spełniać wymagane prawem normy, mieć odpowiednie licencje, patenty itp. Istotna jest dynamika firmy oferującej usługę, zdobyte nagrody i certyfikaty. Komisja Weryfikacyjna bierze także pod uwagę, czy firma korzysta ze szkoleń, seminariów na temat Unii Europejskiej, konsultacji, analiz prawnych, badań rynku itp. Celem przedsięwzięcia jest upublicznienie przykładów dobrej jakości i promocja metod jej osiągania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.