Facebook Google+ Twitter

Unia dopłaci do naszych wczasów?

Pomysł dofinansowania zagranicznych podróży turystycznych może niedługo zostać wcielony w życie. Bruksela chce, by każdy obywatel Unii miał możliwość podróżowania.

Praia de Caveiro, Galicia, Hiszpania http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Caveiro.Praia.jpg / Fot. L.Miguel Bugallo SánchezUnia Europejska planuje wprowadzić specjalny program pomocowy. Uprzywilejowuje on obywateli Unii do tanich wyjazdów zagranicznych raz w roku. Szczególnie wyróżnionymi grupami powinni być wg polityków Unii: emeryci, renciści, młodzież i osoby ubogie. Takie są wstępne założenia programu: osoby powyżej 65. roku życia, emeryci, osoby niepełnosprawne, dzieci i młodzież od 18. do 25. roku życia będący obywatelami Unii Europejskiej, będą mogli skorzystać z programu pomocowego.

Celem projektu jest uświadomienie obywatelom Unii zróżnicowania kulturowego Europy. Chodzi przede wszystkim o zaznajomienie się z różnymi kulturami i zwrócenie uwagi na fakt, że mimo różnic, jakie skrywa w sobie Europa, tak naprawdę ludzie są podobni, a ich problemy zbliżone. Program ma wypromować poczucie dumy z kultury europejskiej, a także zbudować most łączący bogatą północ Unii z ubogim południem.

Pomysłodawcą projektu programu pomocowego jest Włoch, Antonio Tajani, Komisarz Unii Europejskiej ds. Przedsiębiorstw i Przemysłu, zaufany człowiek premiera Silvia Berlusconiego. Oblicza się, że program ma kosztować budżet unijny nawet setki milionów euro za każdy rok jego trwania. Jest to zatem ogromne przedsięwzięcie, które ma wspomóc jedną z gałęzi przemysłu - turystykę.

- Sprawimy, że wiele kurortów, które poza sezonem są opustoszałe, znów będzie zarabiać - argumentuje Tajani. Włoski polityk chce, by zagraniczne wczasy przestały być luksusem, podróże bowiem stały się naszym podstawowym prawem i są wskaźnikiem jakości naszego życia. Projekt ten komisarz Unii przedstawił w ubiegłym tygodniu podczas konferencji ministerialnej w Madrycie.

Antonio Tajani będzie pilotował program pomocowy do 2013 roku. Po tym czasie program ma zostać wprowadzony do wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskiej.

żródło:
Polska The Times

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

A jest gdzie odpoczywać:<a href="link Wolin</a>

Komentarz został ukrytyrozwiń

hehe ;) niestety nie mam wpływu na 'etykietki' które są tu przyklejane ;) jestem praktykantem czy też praktykantką w w24, a etykietka to już rzecz drugorzędna :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Basiu ! Dlaczego piszesz o sobie "praktykant "? Przy Twoim nazwisku tez to samo, to chyba po-mylka , jezyk polski rozroznia plec zenska i meska. Co na to polonisci ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Owszem, miałam dyżur, ale na szczęście jest nas więcej i nie wszystkie teksty osobiście zatwierdzam :)) Pozdrowienia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tu sie więcej dowiedziałem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cyt"Celem projektu jest uświadomienie obywatelom Unii zróżnicowania kulturowego Europy. Chodzi przede wszystkim o zaznajomienie się z różnymi kulturami i zwrócenie uwagi na fakt, że mimo różnic, jakie skrywa w sobie Europa, tak naprawdę ludzie są podobni, a ich problemy zbliżone. Program ma wypromować poczucie dumy z kultury europejskiej, a także zbudować most łączący bogatą północ Unii z ubogim południem." potwierdza moją opinię z "tamtego" artykułu (komentarz), że zależy dużo od nas co zaoferujemy. A co do Twojego warsztatu Basiu to ten art. nie nadaje się do opinii bo jest newsem. Rzetelnym i profesjonalnym. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Patrzyłam jakoś na dyżur po 18 zaraz, no i później o 20 jak się ukazał artykuł. i to była Pani Urszula ;) ale może się mylę. w każdym bądź razie zostało zaakceptowane, prawda?;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Basiu, skąd wniosek, że ta sama osoba?:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

a, i jeszcze jedno. tamten artykuł jest w opiniach, a mój to tylko news. poza tym jako praktykant nie mogę (albo i nie chcę) pisać do działu 'opinie' bo to nie jest przedmiotem moich praktyk. To może wyjaśniać decyzję moderatora o umieszczeniu dwóch artykułów o tej samej tematyce, ale w innych działach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.