Facebook Google+ Twitter

Unia Europejska chce wspierać przemiany gospodarcze na Białorusi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-22 17:53

Według przebywającej w Mińsku unijnej komisarz Benity Ferrero-Valdner, Unia Europejska podtrzymuje swoje zainteresowanie współpracą z Białorusią i jest gotowa wspierać gospodarcze oraz ustrojowe zmiany w tym kraju.

-„Jestem tu po to, żeby zobaczyć co robicie i co już zostało zrobione" - powiedziała na konferencji prasowej Ferrero-Valdner. Komisarz do spraw polityki sąsiedztwa spotkała się w Mińsku między innymi z prezydentem Aleksandrem Łukaszenką i ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Martynowem.

Podczas oficjalnych spotkań i konferencji prasowej unijna komisarz podkreślała, że dla Unii Europejskiej najważniejsze jest aby Białoruś weszła na rzeczywistą drogę demokratycznych reform.

Benita Ferrero-Valdner apelowała również do białoruskich władz o uwolnienie więźniów politycznych i zaprzestanie tłumienia swobód obywatelskich. -„Widzieliśmy doskonały początek ze strony białoruskich władz, ale póki co nie idą za tym konkretne kroki" - podsumowała obecną sytuację na Białorusi Frerero-Valdner.

Podczas spotkania z Aleksandrem Łukaszenką unijna komisarz usłyszała od prezydenta, że „Białorusini chcą aby Unia Europejska zrozumiała, iż nie może funkcjonować bez swojego centrum a takim jest właśnie Białoruś". Białoruski prezydent podkreślił, że współpraca z jego krajem to nie tylko kontakty gospodarcze, ale również gwarancja bezpieczeństwa na kontynencie europejskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.