Facebook Google+ Twitter

Unia Europejska nas "wybuduje" ?

Pewien czas od wstąpienia Polski do UE już minął, czy widzisz już jakieś zmiany?

Wszyscy doskonale pamiętamy ile było zamieszania przed wstąpieniem naszego kraju do Unii Europejskiej. Cała masa wyliczeń jak bardzo będzie źle wszystkim obywatelom. Oczywiście jak to w demokracji bywa, płynęły one z jednego „obozu” drugi natomiast przedstawiał „świetlaną” przyszłość. Szybko minęły dwa lata i namacalnie widać pierwsze zmiany na dobre.

Lesko. 6 tys. miasteczko w Bieszczadach. Jedni mówią o nim „Brama Bieszczadów”, inni odcinają grubą linią jego obszar od tego cudownego zakątka Polski. Zniszczone kamienice, dziurawe drogi, chodniki przypominające pobojowisko, amfiteatr do którego dojechać można samochodem terenowym. Te minusy można było by mnożyć, jednak teraz do określenia tych wszystkich negatywnych czynników, bardzo źle wpływających na opinię o Lesku, można zastosować jedno słowo „BYŁY”!

Dzięki pomocy UE miasto odżyło. Jest w trakcie gruntownej przebudowy, a to co zostało już zrobione cieszy oczy mieszkańców oraz turystów. Za 165.693.80 euro wybudowano parkingi, wyremontowano kamienice, powstaje nowa fontanna, odnowiono miejsca siedzące oraz dojście do amfiteatru, powstały deptaki. Ważnym elementem w dzisiejszym świecie jest dostęp do multimediów. Pomyślano także o tym budując punkt z dostępem do internetu wraz z całym dodatkowym wyposażeniem.


Do końca lipca wszystkie prace na terenie miasta i okolic zostaną zakończone. Lesko to nie wyjątek na mapie Polski, wiele miast i miasteczek przeżywa teraz swój renesans. Wykorzystajmy w pełni to co dają nam przyjaciele z Europy, to na co zasługujemy, My i przyszłe pokolenia. Działania już się rozpoczęły, gdy nabierzemy rozpędu nic nas nie powstrzyma...

 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

To właśnie są ,moje bieszczady:D Nasuwa się tylko jeden tekst: "Do Leska bracie do Leska"!!!:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wreszcie jakieś pozytywy, okazuje się, że potrafimy czasem nie tylko wykorzystać, ale nawet dobrze wykorzystać kasę z UE. Bardzo pocieszający tekst. Bartek, dzięki za poprawienie nastroju.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.