Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1024 miejsce

Unia Europejska nie dla Turcji. Zawieszenie rozmów akcesyjnych

Parlament Europejski przegłosował rezolucję w sprawie zawieszenia negocjacji w Turcją w sprawie wejścia jej do Unii Europejskiej.

Podczas lipcowej sesji plenarnej w Parlamencie Europejskim w Strasburgu, odbyła się debata i głosowanie nad zawieszenie  / Fot. Paweł Kiliańskinegocjacji z Turcją w sprawie jej wejścia do Unii Europejskiej. Parlamentarzyści uważają, że odchodzi ona od zasad praworządności, praw człowieka, wolności mediów i zaprzestaniem wysiłków na rzecz przeciwdziałania korupcji. Potępiają wielokrotne deklaracje tureckiego prezydenta zapowiadające możliwość przywrócenia kary śmierci.

- Jestem bardzo zaniepokojona tym, co dzieję się obecnie w Turcji. Jeżeli ten kraj chce wejść do wspólnoty, musi respektować prawa człowieka. Wielu dziennikarzy, tym również z zachodu, znajduję się obecnie w więzieniach. Nie możemy tego tolerować - mówiła podczas debaty jedna z posłanek.

Posłowie dostrzegają liczne problemy, z którymi Turcja musiała sobie radzić w 2016 roku m.in. trwająca wojna w Syrii, duża liczba uchodźców, konflikt na południowym wschodzie, szereg poważnych ataków terrorystycznych i brutalna próba zamachu stanu.

Parlament Europejski wyrażają solidarność z Turkami w sprawie zamachu stanu, ale również podkreślają nieproporcjonalnej do sytuacji reakcji rządu tureckiego prowadzącej do masowych zwolnień z pracy urzędników służby cywilnej i policjantów, likwidacji mediów, aresztowań dziennikarzy, sędziów i obrońców praw człowieka, a także zamknięcia wielu szkół i uczelni.

Rezolucja została przyjęta 477 głosami (64 przeciw, 97 wstrzymujących się). Parlament zamierza wysłać jesienią delegację ad hoc do Ankary w celu odnowienia dialogu parlamentarnego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.