Facebook Google+ Twitter

Unia Europejska podpisze umowę z Ukrainą już 27 czerwca

Ministrowie spraw zagranicznych państw Unii Europejskiej potwierdzili, że w najbliższy piątek na marginesie unijnego szczytu podpisana zostanie druga część umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą, dotycząca utworzenia strefy wolnego handlu.

Pierwsza część umowy o wolnym handlu została podpisana już w marcu. Dla Ukrainy ten gest był sygnałem wsparcia dla władz w Kijowie w czasie zaostrzających się napięć z Rosją i kryzysu politycznego. Dziś szefowie dyplomacji krajów UE przyjęli akty prawne, które otwierają drogę do podpisania drugiej części umowy. Wdrażanie większości jej zapisów rozpocznie się już jesienią - podaje polskie radio.

Tego samego dnia umowy stowarzyszeniowe z Unią podpiszą też Gruzja i Mołdawia.

Głównym tematem dzisiejszego spotkania ministrów spraw zagranicznych w Luksemburgu jest sytuacja na wschodzie Ukrainy. Na spotkaniu szefowie dyplomacji mają również rozmawiać o możliwych sankcjach dla Rosji w związku z dalszą eskalacją konfliktu na Ukrainie. "Putin nie powinien mieć wątpliwości, że jesteśmy gotowi do podjęcia tych środków. Dużo pracowaliśmy nad przygotowaniem sankcji." - powiedział szef brytyjskiej dyplomacji William Hague w rozmowie z tvn.bis.pl.

Na spotkaniu nowy szef ukraińskiej dyplomacji Pawło Klimkin ma także przedstawić szczegóły planu pokojowego prezydenta Ukrainy, Petro Poroszenki.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

O wszystkim pamiętali? To niech w razie czego wyczarują sobie spod ziemi tytan i pallad. Wystarczy wykopać dziurę i krzyczeć nad nią jak najgłośniej: "Akt głosowania uwolni was od harowania!", "Te sankcje zakończą wszystkie wojny!", "Rodzic A i rodzic B Putina zaraz zje!" albo coś równie zmyślnego i jedynie słusznego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.