Facebook Google+ Twitter

Unia Europejska przeznaczy 480 milionów euro na pomoc dla Abruzji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-19 21:22

Unia Europejska przeznaczy 480 milionów euro na pomoc Włochom w odbudowie zniszczeń spowodowanych przez kwietniowe trzęsienie ziemi w Abruzji. Poinformował o tym przewodniczący Komisji Jose Manuel Barroso, który odwiedził ten region w towarzystwie premiera Silvio Berlusconiego.

Barroso zaznaczył, że wysokość pomocy jest uzależniona od rozmiarów zniszczeń. Jeżeli rzeczywiście wyniosą one 10 miliardów euro, to Włochy otrzymają z europejskiego funduszu solidarności 480 milionów. Przewodniczący Komisji Europejskiej podkreślił, że zależy mu najbardziej na tym, aby ludzie jak najszybciej mogli powrócić do swych domów.

Premier Berlusconi zapowiedział, że 2 czerwca ruszy budowa domów prefabrykowanych dla tych, którzy w wyniku wstrząsu z 6 kwietnia stracili dach nad głową i mieszkają teraz pod namiotami. Pierwsze domy będą gotowe w połowie września. Szef włoskiego rządu, który niedawno gościł w Moskwie, ujawnił że Rosjanie zgodzili się sfinansować odbudowę dwóch zabytków w Abruzji. Berlusconi raz jeszcze potwierdził, że właśnie tam, a nie na Sardynii, odbędzie się lipcowy szczyt G-8.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.