Facebook Google+ Twitter

Unia Europejska: Spada produkcja wina

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-29 19:18

Bieżący rok nie jest dobry dla europejskich producentów wina. Międzynarodowa Organizacja Winorośli i Wina przekazała prasie pierwsze szacunki dotyczące produkcji tego trunku na świecie.

Dyrektor organizacji, Federico Castellucci powiedział na konferencji prasowej w Paryżu, że w krajach Unii Europejskiej zanotowano w tym roku najniższą produkcję wina od 1991 roku. Globalna produkcja wszystkich krajów Unii spadła o prawie milion 300 tysięcy hektolitrów w porównaniu do słabego roku 2007. Za ten spadek odpowiadają przede wszystkich wielcy producenci wina na naszym kontynencie, jakimi są Francja, Portugalia i Austria.

Zdaniem Federico Castellucciego, spadek produkcji w tych krajach nadrabia przynajmniej częściowo Europa Środkowa. Jak powiedział, nowi członkowie zanotowali wzrost produkcji i ich rezultaty są całkiem interesujące.

Wzrost produkcji wina w naszej części Europy zawdzięczamy przede wszystkim Węgrom i Rumunii. W tym ostatnim kraju zanotowano w tym roku nagły skok produkcji wina o prawie 20 procent.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.