Facebook Google+ Twitter

Unia Europejska upomina Rosję

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-05 14:50

Unia Europejska wzywa do pokojowego rozwiązania problemów w napiętych ostatnio relacjach między Rosją a Gruzją. Oświadczenie w imieniu 27 krajów wydała Słowenia, kierująca pracami Wspólnoty. Narastającym konfliktem interesuje się też Parlament Europejski. Jutro przed komisją spraw zagranicznych wystąpi premier Gruzji.

Kolejny raz w ostatnich kilkunastu dniach Unia Europejska wyraziła poważne zaniepokojenie wzrostem napięcia na linii Moskwa - Tbilisi. Chodzi zarówno o wysłanie przez Rosję dodatkowych wojsk do Abchazji, zbuntowanej republiki na terenie Gruzji, jak i o zestrzelenie gruzińskiego samolotu nad prowincją. Wspólnota wezwała do powstrzymania się od kroków, mogących jeszcze bardziej zaognić konflikt.
O sytuacji w regionie będzie mówił w Brukseli premier Gruzji, który przylatuje na zaproszenie Parlamentu Europejskiego. Kilka dni temu, przedstawiciele Unii rozmawiali też z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych. Szef unijnej dyplomacji określił wtedy decyzję Moskwy o wysłaniu dodatkowych wojsk do Abchazji jako "niemądrą". W ostrzejszym tonie było oświadczenie Sojuszu Północnoatlantyckiego, który uznał, że deklaracje i działania Rosji naruszyły integralność terytorialną Gruzji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.