Facebook Google+ Twitter

Unia Europejska zaniepokojona wizytą ministra Ławrowa

Szefowa europejskiej dyplomacji, Catherine Ashton, wystosowała oświadczenie, w którym wyraziła zaniepokojenie z powodu wizyty rosyjskiego ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa w Abchazji i Osetii Południowej.

Catherine Ashton / Fot. World Economic Forum/Wikimedia Commons/You are free: to Share - to copy, distribute and transmit the work; to Remix - to adapt the work"Unia Europejska odnotowała z niepokojem wizytę ministra spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej Siergieja Ławrowa, złożoną w gruzińskich regionach Abchazji i Osetii Południowej 24 i 25 kwietnia, bez uprzedniej zgody władz Gruzji" - czytamy w oświadczeniu opublikowanym wczoraj na stronie Komisji Europejskiej.

Przeczytaj także: Rosyjski senator oskarżył Gruzję o zamach

Wiceprezydent UE ds. polityki zagranicznej i bezpieczeństwa, Catherine Ashton, zaznaczyła, że wizyty szefa rosyjskiej dyplomacji w zbuntowanych gruzińskich republikach nie są zgodne z ogólnie przyjętymi zasadami integralności terytorialnej.

"Unia Europejska potwierdza swoje poparcie dla suwerenności Gruzji i jej integralności terytorialnej oraz podkreśla znaczenie pokojowego rozwiązania konfliktu w pełnym poszanowaniu integralności terytorialnej Gruzji w jej międzynarodowo uznanych granicach" - napisała również w oświadczeniu Ashton.

Siergiej Ławrow / Fot. Kai Mörk/Wikimedia Commons/You are free: to Share - to copy, distribute and transmit the work; to Remix - to adapt the workPrzeczytaj także: Przyczyny rosyjskiej inwazji na Gruzję

Wizyta szefa rosyjskiej dyplomacji w Abchazji i Osetii Południowej wywołała w Gruzji prawdziwą polityczną burzę. Federacja Rosyjska uznała niepodległość obu gruzińskich republik w sierpniu 2008 roku, po zakończonym kilkunastodniowym konflikcie rosyjsko-gruzińskim.

Zobacz także:

Gruzja zablokuje członkowstwo Rosji w WTO?
Rosja zbuduje własną tarczę antyrakietową
Sikorski leci do Gruzji, spotka się z prezydentem Saakaszwilim

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

POLITYKA

to taka dziedzina życia, w której najmniej trzeba słuchać tego, co kto MÓWI, a najbardziej analizować to, co kto ROBI. W czyny, w działania - wpisana jest logika polityki, z czynów, z dokonywanych kroków i tylko z nich można wyczytać rzeczywiste cele,respektowane wartości - zamierzenia, intencje.
Z czynów układa się mapa, która trzeba umieć czytać. Jest to zajęcie trudne intelektualnie. Z pewnością dlatego wolimy słuchać polityków, oceniać ich po słowach i o słowa z nimi się awanturować. Bez względu na to w jakim stopniu taka awantura jest świecą dymną puszczona przez samego polityka.

Tak więc pytanie CO TAM PANIE NOWEGO W POLITYCE? częściej sprowadza się do tego, co mówią, a rzadziej - jak ten tekst - do tego, co robią.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.