Facebook Google+ Twitter

Unia Lewicy III RP sprzeciwia się pomysłom Ministerstwa

Zarząd Krajowy Unii Lewicy, wydał oświadczenie, w którym stanowczo sprzeciwia się pomysłom Ministerstwa Edukacji Narodowej, dążącym do wprowadzenia do Kodeksu Karnego zakazu "promowania homoseksualizmu".

W oświadczeniu partia sprzeciwia się próbom przywrócenia penalizacji homoseksualizmu poprzez wprowadzenie ustawowego zakazu informowania o orientacji seksualnej. Jednocześnie partia wezwała polski parlament do odrzucenia projektu ustawy, motywując to porównaniem do prawa stanowionego przez rząd NSDAP w hitlerowskich Niemczech.

Ministerstwo Edukacji Narodowej zgłosiło projekt zmiany kodeksu karnego, która przewidywałaby karę grzywny lub więzienia dla dyrektorów placówek oświatowych, którzy dopuściliby do "promowania homoseksualizmu" na terenie ich zakładu pracy. Według projektu ministerstwa, podobną karą zagrożone byłyby także inne osoby, które "promowałyby homoseksualizm" w sposób zbliżony do projektów edukacyjnych. Ministerialny projekt nie definiuje jednak "promowania homoseksualizmu".

Swoje poparcie dla projektu ustawy zgłosił już premier Jarosław Kaczyński.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zofia Szczepańska
  • Zofia Szczepańska
  • 04.05.2011 10:13

Ludzie!Nie wierzę własnym oczom!To chyba projekt jakiegoś Min.OGŁUPIANIA Narodu!Edukację do tej pory rozumiałam jako przekazywanie pełnej,najnowszej wiedzy o otaczającym nas realnym świecie,do którego zarówno zwierzęta jak i ludzie o rożnych orientacjach seksualnych.Może jeszcze MEN wprowadzi do programów naukę wyszukiwania i rozpoznawania czarownic oraz rozpalania pod nimi stosów???I wówczas będziemy mieć już powrót do średniowiecza!!! /Nauczycielka na emeryturze od bardzo wielu lat/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.