Facebook Google+ Twitter

Unia może nałożyć restrykcje na Stany Zjednoczone, jeżeli nie zniosą wiz

Unia Europejska może nałożyć sankcje na Stany Zjednoczone jeżeli Amerykanie nie zniosą wiz dla obywateli kilku krajów wspólnoty.

 / Fot. By Zboralski [Public domain], via Wikimedia CommonsChodzi o Polskę, Bułgarię, Rumunię, Chorwację i Cypr. Jeżeli któryś z tych krajów zawiadomiłby Komisję Europejską o złamaniu zasady wzajemności możliwe byłoby wprowadzenie restrykcji. Amerykanie mieliby 3 miesiące na zmianę swojego prawa i likwidację wiz dla obywateli skarżących państw.

Jak zauważa serwis rp.pl jest mało prawdopodobne, by polskie władze zdecydowały się skarżyć na Stany Zjednoczone. Zwłaszcza, że największe kraje Unii oświadczyły, że nie będą optować za wprowadzeniem restrykcji wobec USA. Pod oświadczeniem podpisały się również polskie władze. To jednak KE ostatecznie zdecyduje jakie kroki podejmie.

Po pół roku KE może wprowadzić wizy dla dyplomatów z USA. Po 2 latach obowiązek wizowy może zostać nałożony na wszystkich Amerykanów, którzy przekroczą granice UE.

2 lata temu skargę przeciwko USA złożyły Czechy. Gdy kraj ten zagroził zawetowanie porozumienia o wolnym handlu z Kanadą, ustąpiły władze tego ostatniego kraju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.