Facebook Google+ Twitter

Unia Narodów czy federacja? Debata o kształcie Unii Europejskiej

W najbliższy czwartek odbędzie się dynamiczna debata w murach Auditorium Maximum UW. To druga odsłona "RINGU UW". Na argumenty ścierać będą się poseł PiS, Krzysztof Szczerski oraz poseł PO, Marcin Święcicki.

- Młodzi dla Polski serdecznie zapraszają na innowacyjną na naszym Uniwersytecie debatę w dynamicznej formule. Co kilka tygodni będziemy konfrontować znanych przedstawicieli sprzecznych ze sobą poglądów w palących kwestiach życia społeczno-politycznego w Polsce – tłumaczą organizatorzy debaty.

Spotkanie poprowadzą blogerzy portalu iktomaracje.pl. Będą pytać o recepty na rozwiązanie najbardziej palących problemów Unii: demografii, bezrobocia, deficytu demokracji czy zagrożenia wystąpienia niektórych państw ze struktur UE.

Debata "UE - federacja czy Unia Narodów" w najbliższy czwartek w murach UW. / Fot. Młodzi dla PolskiPoruszone zostaną kwestie granic integracji europejskiej. - Federacja europejska jest z punktu widzenia demokracji wykluczona, bo nie da się zapewnić w niej równości głosu - powiedział Krzysztof Szczerski (PiS) w wywiadzie udzielonym iktomaracje.pl. Z kolei Marcin Święcicki mówi wprost, że bliższa jest mu wizja federacji państw oparta na nowym traktacie. "Jeśli Europa chce liczyć się w XXI w. i być równorzędnym partnerem w świecie zdominowanym przez mocarstwa, musi mówić jednym głosem i stworzyć prawdziwą wspólnotę polityczną" - wyjaśnia poseł Platformy.

Organizatorami debaty pt. "Unia Europejska - federacja czy Unia Narodów" jest studencka organizacja Młodzi dla Polski oraz blogerzy portalu iktomaracje.pl.

Początek debaty o godzinie 20.15. Kampus Główny UW, Auditorium Maximum, aula A.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.