Facebook Google+ Twitter

Unia nie chce dyskusji o zbrodniach komunistycznych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-18 18:33

Polska chce powrócić do dyskusji w Unii Europejskiej o zbrodniach komunistycznych i karach za ich negowanie - powiedział o tym w Luksemburgu minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski. Jednak w Unii Europejskiej nie ma woli do debaty na ten temat.

Wspólnota przed rokiem potępiła zbrodnie totalitarne, w tym stalinowskie, ale nie zdecydowała się na wprowadzenie kar za ich negowanie, bo nie zgodziły się na to wszystkie kraje. W państwach zwłaszcza Europy Zachodniej nie było zrozumienia dla tego problemu. Teraz Polska chce powrócić do tematu - powiedział minister Ćwiąkalski.

"Trzeba będzie jeszcze wiele państw przekonywać, że to naprawdę jest bardzo poważny problem, ale to nie jest tak oczywiste dla niektórych państw, że tą sprawa należy się zająć" - dodał minister. Unia ma problem z tą tematyką. Jest niechętna nawet organizowaniu debat dotyczących zbrodni komunistycznych.

Komisja Europejska przed tygodniem zorganizowała spotkanie ekspertów, ale było ono zamknięte dla prasy. Komisarz Jacques Barrot, który zdawał w Luksemburgu relacje ze spotkania, nie wymienił słowa komunizm ani razu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.