Facebook Google+ Twitter

Unia nie dała na szkołę Rydzyka, da minister środowiska

Uczelnia o. Rydzyka nie otrzymała dofinasowania z Unii Europejskiej. Jednak Tadeusz Rydzyk nie może mieć powodów do zmartwień. Jak donosi dzisiejsza "Gazeta Wyborcza" szkoła założona przez katolickiego duchownego otrzyma pieniądze z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, ponieważ planuje kształcić specjalistów z zakresu ochrony środowiska.

Pieniądze przyobiecał minister środowiska Jan Szyszko. Polityk (PiS) był obecny na inauguracji roku akademickiego w Toruniu. – Dumny jestem z tego, że mogę w tym miejscu powiedzieć, że taka inicjatywa, realizacja studiów podyplomowych w zakresie polityki ochrony środowiska – mówił Szyszko w auli WSKSiM.

– Ucieszyłem się z prośby o wsparcie. Mogę powiedzieć, że sprawa jest już prawie spełniona, ze będzie to realizowane przy wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska – kontynuował minister.

Według "Gazety" pieniądze będą pochodzić z programu "Wspieranie kształcenia kadr dla potrzeb rozwoju regionalnego na kierunku gospodarka przestrzenna". Rekomendacja Szyszki wpłynęła do prezesa Funduszu 5 października.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 05.01.2009 19:01

Rydzyk i Jego czarni braciszkowie wyrywają kasę zawsze i wszędzie. Smutne to, zwłaszcza w Naszym Państwie, gdzie jest tyle dzieci potrzebujących NATYCHMIASTOWEJ pomocy. Ech...

Komentarz został ukrytyrozwiń

hmm...................
bez komentarza...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.