Facebook Google+ Twitter

Unia nie dała na szkołę Rydzyka, da minister środowiska

Uczelnia o. Rydzyka nie otrzymała dofinasowania z Unii Europejskiej. Jednak Tadeusz Rydzyk nie może mieć powodów do zmartwień. Jak donosi dzisiejsza "Gazeta Wyborcza" szkoła założona przez katolickiego duchownego otrzyma pieniądze z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, ponieważ planuje kształcić specjalistów z zakresu ochrony środowiska.

Pieniądze przyobiecał minister środowiska Jan Szyszko. Polityk (PiS) był obecny na inauguracji roku akademickiego w Toruniu. – Dumny jestem z tego, że mogę w tym miejscu powiedzieć, że taka inicjatywa, realizacja studiów podyplomowych w zakresie polityki ochrony środowiska – mówił Szyszko w auli WSKSiM.

– Ucieszyłem się z prośby o wsparcie. Mogę powiedzieć, że sprawa jest już prawie spełniona, ze będzie to realizowane przy wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska – kontynuował minister.

Według "Gazety" pieniądze będą pochodzić z programu "Wspieranie kształcenia kadr dla potrzeb rozwoju regionalnego na kierunku gospodarka przestrzenna". Rekomendacja Szyszki wpłynęła do prezesa Funduszu 5 października.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 05.01.2009 19:01

Rydzyk i Jego czarni braciszkowie wyrywają kasę zawsze i wszędzie. Smutne to, zwłaszcza w Naszym Państwie, gdzie jest tyle dzieci potrzebujących NATYCHMIASTOWEJ pomocy. Ech...

Komentarz został ukrytyrozwiń

hmm...................
bez komentarza...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.