Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12857 miejsce

Unia płaci za wszystko, nawet za festiwal tańców i pląsów

Z Unii Europejskiej do Polski trafiło już 300 mln złotych. Dzięki tym pieniądzom rozbudowano autostrady, wyremontowane lotniska i dofinansowane nowo powstające firmy np. "Jak rozmawiać trzeba z psem".

 / Fot. Wikipedia, GNU 1.2, CC 3.0Skorzystać ze środków oferowanych przez Brukselę może każdy, wystarczy mieć pomysł, wypełnić odpowiedni wniosek i przedłożyć biznesplan. Schemat każdemu wydawać się może prosty, jednak wypełnienie wniosku nie dla wszystkich takie jest, a Bruksela wszystkie podania weryfikuje bardzo dokładnie.

Tu najprawdopodobniej leży przyczyna faktu, że Polska wykorzystała wyłącznie 4 procent z 20 mld zł przeznaczonych na budowę kolei. Tę porażkę w pozyskiwaniu środków rekompensuje Centrum Badań Przedklinicznych i Technologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, na którego budowę otrzymano 359 mln złotych.

Do wyboru jest ponad 70 tysięcy propozycji projektów od budowy autostrad aż po "Zróbmy film o nas samych".

Podobnych propozycji jest wiele, jak czytamy w "Polityce" nr 29:

* festiwal tańców i pląsów
* Śpiewam, tańczę i filmuję - nic mnie to nie kosztuje, bo to Unia nam funduje (44,2 tys. zł)
* Warmiacy śpiewają, że kulturę swoją znają, wspaniale gotują, tradycję warmińską piastują (48,7 tys. zł)
* Uczmy się żyć wśród kwiatów i zieleni (50 tys. zł)
* Umysłowa gimnastyka urzędnika (107,4 tys. zł)
* i wiele innych

Jakie ciekawe projekty spotkały się z aprobatą Brukseli? Na co udało się dostać środki? O jakich najciekawszych pomysłach słyszeliście? Podzielcie się z nami w komantarzach.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

...Tu najprawdopodobniej leży przyczyna faktu, że Polska wykorzystała wyłącznie 4 procent z 20 mld zł przeznaczonych na budowę kolei. Tę porażkę w pozyskiwaniu środków rekompensuje Centrum Badań Przedklinicznych i Technologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, na którego budowę otrzymano 359 mln złotych... pisze autorka. Idiocies ad humana, tylko dlaczego karmić nimi czytelnika. Brak podstawowej wiedzy, indolencja i można tak jeszcze wiele. Zastanawia tylko brak krytycyzmu. Tak, ostro napisałem. Wystarczy jednak już pisania bzdur na tym serwisie a pojawia się ich coraz więcej. Scientia, scientia et scientia iterum.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.