Facebook Google+ Twitter

Unia pomoże zapobiegać wykluczeniu

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Chełmży rozpoczął realizację drugiej edycji projektu „Aktywizacja społeczno-zawodowa szansą na niezależność”, współfinansowanego przez Unię Europejską.

Dofinansowanie do projektu przekazano kilka tygodni temu. Powstał on przy pomocy Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Toruniu, który był instytucją wdrażającą.
Tegoroczny projekt skierowany jest do 46 osób. Główni adresaci to młodzież w wieku od 15 do 25 lat.

– Program związany z funkcjonowaniem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przekracza kwotę 200 tys. zł. Jest on finansowany z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki – wyjaśnił burmistrz Jerzy Czerwiński. Ściśle mówiąc, kwota dofinansowania wynosi ponad 184 tys. zł, natomiast wartość całego projektu to przeszło 206 tys. zł.

Zgodnie z zapewnieniami burmistrza, unijne pieniądze przeznaczone zostaną na zapobieganie wykluczeniu społecznemu oraz wyeliminowanie przeszkód uniemożliwiających powrót do pracy.
W ramach programu przewidziano organizowanie i finansowanie różnego typu warsztatów, treningów terapeutyczno-psychologicznych, terapii zajęciowej, szkoleń pomagających odnaleźć się w świecie społecznym i życiu zawodowym, a także umożliwiających uzupełnienie wykształcenia.

Zajęcia będą się odbywały w Świetlicy Miejskiej przy ulicy Tumskiej. Ich prowadzenie zostanie powierzone pracownikom MOPS-u w ramach środowiskowej pracy socjalnej oraz specjalistom, posiadającym certyfikaty i licencje zawodowe.

Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne. Uczestnikom programu zapewnione zostaną materiały szkoleniowe oraz catering.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.