Facebook Google+ Twitter

Unia rozszerza listę osób i instytucji objętych sankcjami. Wśród nich szef rosyjskiej FSB

Unia Europejska zaktualizowała listę osób i instytucji objętych sankcjami. Dodano 15 nowych nazwisk i 18 instytucji. Wśród nich znalazł się szef rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa.

 / Fot. By Jaume Fabras (Own work) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], via WikimediOprócz Bortnikowa Aleksandra, który szefuje FSB na liście znalazł się m.in. Michaił Fradkow - dyrektor Służby Wywiadu Zagranicznego, Raszid Nurgalijew - zastępca przewodniczącego Rady Bezpieczeństwa Rosji, Borys Gryzłow - sekretarz tejże rady i Ramzan Kadyrow - syn Achmata Kadyrowa, stojący na czele Republiki Czeczeńskiej - podaje TVN24.pl.

Unia Europejska objęła sankcjami władze samozwańczych republik: Ługańskiej i Donieckiej, a także porty w Kerczu i Sewastopolu. Po aktualizacji lista obejmuje 87 osób fizycznych i 20 instytucji.

Na czym polegają sankcje? Na zamrożeniu aktywów w europejskich bankach i zakazie wjazdu na terytorium Unii Europejskiej. Firmy ze wspólnoty nie mogą zawierać kontraktów handlowych ze wskazanymi podmiotami.

To nie koniec sankcji. Unia Europejska pracuje nad kolejnymi regulacjami. Mają dotyczyć przepływu kapitału, wysokich technologii, energii czy obronności. Ambasadorowie państw unijnych mają przyjąć we wtorek nowe sankcje.

"Rosja z pewnością odpowie na nową rundę unijnych sankcji, co dla niektórych krajów, w tym Polski oznacza straty, ale w obliczu nieprzejednanej polityki Moskwy na Ukrainie UE nie ma innego wyjścia" - powiedział szef polskiego MSZ Radosław Sikorski. Zdaniem ministra Europejscy politycy mają świadomość kosztów sankcji, ale muszą one zostać wprowadzone, jak przejaw negatywnej oceny i braku tolerancji dla "pewnego typu zachowań".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

/Ja cały czas powtarzam retoryczne pytanie: jak długo Obama zwlekałby z wysłaniem swoich żołnierzyków na pomoc rodakom gdyby meksykańska armia zaczęła zabijać zamieszkałąych w Meksyku Amerykanów?/

To i tak byłyby działania "wprost".

A co jeśli rękami służb lub opłaconych terrorystów, których przypisuje się wskazanemu i pożądanemu wrogowi - ustanawia się marionetkowe rządy na obcym terenie ?

A co jeśli rękami służb lub opłaconych terrorystów, których przypisuje się wskazanemu i
pożądanemu wrogowi - organizuje się akty terroru na terenie własnego kraju i przeciw własnym obywatelom ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rosjanie, jak ich takl dobrze posłuchać, to zazdroszczą skuteczności Jankesom. Indianie, Eskimosi, Polinezyjczycy muszą przyjmować to, co im dano (a dano im ochłapy w porównaniu do tego, co posidali i od czego mogliby obecnie pobierać nie ileś tam procent. ale lwią część, poodbnie jak np. emir Kuwjetu i jego lud) albo dostaną po dziesięć gramów ołowi na każdą głowę, którą podniosą. I nie ma tam żadnego łamania praw człowieka i braku demokracji, a tylko sprawy kryminalne i konieczność użycia broni przez stróżów prawa i porządku. Nie ma sprawy! Mimo, że nawet narodowościowych lub wyznaniowych szkół nie wolno tam zakładać. W swoim języku, rdzenny Amerykaninie, masz przecież prawo mówić ze swoją rodziną, ale jeśli zaczniesz głosić, że tyle samo, a w praktyce więcej było wolno Polakom, Niemcom i Żydom pod carskim zaborem to my społeczność międzynarodowa zostawimy ci tylko koc, butelkę i dużo miejsca na ulicy.

Ja cały czas powtarzam retoryczne pytanie: jak długo Obama zwlekałby z wysłaniem swoich żołnierzyków na pomoc rodakom gdyby meksykańska armia zaczęła zabijać zamieszkałąych w Meksyku Amerykanów?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A Palestyńczycy?
I Izrael ze swoją mantrą żądania uznania "prawa do istnienia"? To jest dopiero węzeł gordyjski..

Jak wskazują niektórzy, nawet ci, co anektowali krwawo terytoria Indian, nie domagali się później od nich uznania "prawa do istnienia". Po prostu stanowili prawo na bagnetach, i ... cześć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest inne wyjście. Namówić rząd w Kijowie, by pozwolił odłączyć się bez dalszego przelewu krwi tym okręgom, w których większość ludności ma już aż gardeł swoich dosyć Ukraińców-Haliczan, podobnie jak np.Irlandczycy mieli dosyć swoich nieproszonych, anglosasko-protestanckich panów. Pan minister nie zna historii kraju, któremi tyle zawdzięcza? Anglicy zwrócili wolność Iralndii i żyją? Ano żyją! Nawet dostatniej niż przed rokiem 1922. Niemcy jakoś żyją bez Wielkopolski, a nawet swych (co prawda to prawda) odwiecznych ziem: Lotaryngii, Alzacji, Pomorza itd. Czy wobec tego Bruksela, Berlin i Warszawa mają pomóc w zrozumieniu tego w Kijowie dopiero wtedy, gdy ukraińska stolica będzie wyglądać tak jak stolica Trzeciej Rzeszy w maju 1945?

Lada tydzień, może lada dzień Putin uderzy z całej siły kontrsankcjami itd. Z Moskwy płyną ostatnie ostrzeżenia. Kiedy zabraknie palladu i tytanu i runą całe gałęzie przemysłu w Pan-Europie, kiedy wrogowie Zachodu na całym świecie dostaną rosyjskie przenośne zestawy przeciwlotnicze, a przez granice runą miliony ukraińskich uchodźców...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.