Facebook Google+ Twitter

Unia spiera się o pomoc dla Grecji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-15 09:05

Czy Unia Europejska uzgodniła już plan pomocowy dla Grecji, pogrążonej w kryzysie? Sprzeczne są informacje na ten temat. Komisja Europejska je dementuje, natomiast istnienie takiego planu potwierdza Hiszpania, kierująca pracami Wspólnoty.

W poniedziałek o ewentualnej pomocy dla władz w Atenach mają rozmawiać ministrowie finansów 16. krajów ze wspólną walutą.

W europejskiej prasie od kilku dni pojawiały się informacje o tym, że znane są już szczegóły wielomiliardowego planu pomocowego dla Grecji. Chodzi o dwustronne pożyczki udzielane przez państwa strefy euro, oraz specjalne linie kredytowe. Według tych samych doniesień, ministrowie finansów strefy euro w poniedziałek wspólnie zaakceptują uzgodniony plan, a jutro potwierdzą to szefowie resortów finansów z całej Unii.

Jednak Komisja Europejska, która ma koordynować wsparcie zaprzecza i dodaje tylko, że trwają rozmowy na ten temat. Z nieoficjalnych informacji wynika, że problem z planem pomocowym dla Grecji miały Niemcy, które nie chcą już dłużej brać na siebie ciężaru wspierania innych krajów w potrzebie. Z kolei informację o przygotowanym planie potwierdziła Hiszpania, zastrzegając, że pomoc zostałaby uruchomiona tylko wtedy, gdy władze w Atenach oficjalnie o nią poproszą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.