Facebook Google+ Twitter

Unia wprowadza zakaz produkcji odkurzaczy z mocnymi silnikami. Przepisy wchodzą od 1 września

Od 1 września obowiązywał będzie zakaz produkcji odkurzaczy o mocy silnika większej niż 1600 W. W 2017 r. najmocniejsze odkurzacze będą miały moc 900 W. Unia Europejska w ten sposób chce ograniczyć zużycie energii.

 / Fot. materiały prasoweNowe przepisy unijne wprowadzają górny próg mocy silnika w odkurzaczach. Będzie on wynosić od 1 września 1600 W, a od 2017 r. 900 W. Odkurzacze mają zbierać co najmniej 95 proc. kurzu z twardych powierzchni i 70 proc. z dywanów. Zmienią się również etykiety informacyjne - podaje Wyborcza.biz.

Oznaczenia na etykietach zostaną zunifikowane. Klient znajdzie na nich informacje o klasie energetycznej odkurzacza, skuteczności wciągania kurzu, czystości wydmuchiwanego powietrza i poziomie hałasu.

Unia Europejska tłumaczy, że nowe przepisy mają spowodować spadek zużycia energii. Sceptycy wskazują, że praca z odkurzaczem o niższej mocy wydłuży się, zatem finalnie ilość zużytego prądu będzie podobna. Co interesujące Unia zakazuje produkcji mocniejszych odkurzaczy, ale nie zabroni ich sprzedaży.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.