Facebook Google+ Twitter

Unia wspomoże europejski przemysł motoryzacyjny

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-25 22:36

Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie pomocy dla przemysłu motoryzacyjnego. Apeluje o skoordynowanie inicjatyw mających przyczynić się do ratowania tego ważnego sektora europejskiego przemysłu.

Europosłowie podkreślili, że europejski przemysł motoryzacyjny, zatrudniający bezpośrednio i pośrednio 12 milionów pracowników, czyli 6 procent wszystkich zatrudnionych w Unii, został szczególnie dotknięty skutkami obecnego kryzysu gospodarczego. Trudna sytuacja tej branży jest szczególnie niepokojąca, gdyż pośrednio, ale mocno wpływa ona na inne sektory i gałęzie przemysłu, a zwłaszcza na istnienie setek tysięcy małych i średnich przedsiębiorstw.

W celu pobudzenia popytu na nowe samochody Komisja oraz rządy powinny zdaniem Parlamentu Europejskiego przyspieszyć i zwiększyć wsparcie finansowe dla przemysłu motoryzacyjnego przez udzielanie gwarancji państwa na niskooprocentowane pożyczki. Procedury administracyjne dotyczące pożyczek powinny zostać uproszczone. Zdaniem eurodeputowanych państwa powinny promować kupno nowych samochodów poprzez zachęty rynkowe, które wywierają pozytywne skutki na popyt nowych pojazdów. Widzą także możliwości tworzenia miejsc pracy za pośrednictwem "zielonych" technologii w sektorze motoryzacyjnym.

Dlatego trzeba zapewnić możliwość inwestowania w programy badawczo-rozwojowe, tworzące najlepsze rozwiązania w zakresie jakości, bezpieczeństwa i oddziaływania na środowisko.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.