Facebook Google+ Twitter

Unia wymaga lojalności od Polski, wymagajmy lojalności od Unii!

Wszystko byłoby cacy gdyby nie to, że Komisja Europejska pominęła ochronę wschodniej flanki Unii i napływu z Rosji, Ukrainy, Gruzji, Armenii, Kirgistanu, Czeczeni może nie uchodźców, ale migrantow, ciężar pobytu których musi ponieść Polska

Już w artykule „Polish jokes” zapłaci za więzienia CIA w Polsce, za polskie...?, napisałem:
„Od razu widać, na jakim poziomie jest prawo w Polsce i jak słabi są polscy prawnicy (nawet z najwyższej rządowej półki). Polacy jak zwykle dali się zrobić w „jajo” („Polish jokes”) i teraz wszyscy obywatele, muszą się złożyć na odszkodowania”. Widać, że w najwyższych kręgach władzy brak ludzi z fantazją, ukierunkowanych na rozwiązywanie problemów, tak aby wynikła z nich korzyść dla naszej ojczyzny.

Ostatnio Komisja Europejska, zaproponowała reformę unijnej polityki azylowej. Celem reformy jest bardziej sprawiedliwe i solidarne rozłożenie miedzy państwa UE ciężarów związanych z napływem uchodźców. Komisja Europejska zaproponowała by kraje, które nie chcą przyjąć uchodźców, płaciły po 250 tysięcy euro rocznie za każdego z nich. Komisja wyjaśniała, że te opłaty to nie kara, ale forma lojalności wobec krajów, które chronią nasze zewnętrzne granice (Unii), takich jak Włochy, Grecja, czy Cypr.

I wszystko byłoby cacy, gdyby nie to, że Komisja Europejska pominęła ochronę wschodniej flanki Unii i napływu z Rosji, Ukrainy, Gruzji, Armenii, Kirgistanu, Kazachstanu, Afganistanu, może nie uchodźców, ale migrantow, ciężar pobytu których musi ponieść Polska. 18 tysięcy wniosków o pobyt i ponad 6600 wniosków o azyl w 2014 r, o czymś świadczy. Mam nadzieję, że w ramach lojalności krajów Unii, Unia zapłaci nam za ochronę wschodniej flanki Unii, na przykład po 200 tysięcy euro za każdego z nich.

Chociaż Komisja Europejska wyjaśniała, że te 250 tys. euro, to nie kara, to jednak w naszych warunkach, przy 200 tys. zł rocznie w Polsce, przypadające na jednego członka gospodarstwa domowego, to suma porażająca. Dlatego, gdyby Unia zatwierdziła tą propozycję, nie możemy sobie pozwolić na odmowę przyjęcia uchodźców. Mam nadzieje, że jak Polska przyjmie uchodźców, to otrzyma właśnie taką kwotę na ich utrzymanie z państw, które odmówią przyjęcia, bo finansowanie uchodźców z naszego budżetu powyżej średniej krajowej, jest niedopuszczalne i niekonstytucyjne.

Politycy opozycji, już wygłaszają opinie, że Polska nie może odmówić przyjęcia uchodźców, bo jak my będziemy w potrzebie to kraje zachodnie Unii nam nie pomogą. Myślę, że akurat tym nie mamy się co martwić, bo kraje zachodnie Unii pomogą nam tak jak pomogły Polsce na początku II Wojny światowej, lub jak pomogły Ukrainie podczas aneksji Krymu, itp.

A swoją drogą, jak już wydawać miliony na uchodźców, to państwa Unii powinny się dogadać z Rosją aby przyjęła uchodźców na Syberię (za wynagrodzeniem 250 tys. euro za jednego uchodźcę), aby zaludnili te rzadko zaludnione tereny. Myślę, że gdyby rozeszła się wiadomość o takim porozumieniu Unii z Rosją, zalew Europy uchodźcami wyraźnie by się zmniejszył i przestałby być problemem Unii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.