Facebook Google+ Twitter

Unia wzywa Izrael do zniesienia blokady Strefy Gazy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-18 22:08

Szefowa unijnej dyplomacji wezwała Izrael do zniesienia blokady Strefy Gazy. Catherine Ashton przebywa na Bliskim Wschodzie. Rozmawiała z izraelskimi i palestyńskimi politykami. Po południu udała się do blokowanej od prawie trzech lat Gazy.

Catherien Ashton zaapelowała o skrócenie "cierpień" Strefy Gazy. Zapowiedziała, że o sytuacji na tym palestyńskim terytorium będzie rozmawiać jutro w Moskwie na spotkaniu kwartetu bliskowschodniego.
Szefowa unijnej dyplomacji spotkała się z przedstawicielami międzynarodowych organizacji humanitarnych. Jeszcze przed podróżą mówiła, że chce sprawdzić, w jaki sposób wydawane są unijne pieniądze przeznaczone na pomoc dla Palestyńczyków.

Organizacja Oxfam w wydanym oświadczeniu poinformowała, że z 4 miliardów dolarów zebranych na odbudowę wojennych zniszczeń została wykorzystana tylko niewielka część. Prowadzenie inwestycji w Strefie Gazy uniemożliwia izraelska blokada.

Oxfam nazwał ją "zbiorową karą", która jest niezgodna z prawem międzynarodowym. Dlatego, według organizacji, Unia Europjska powinna swoje ekonomiczne i polityczne relacje z Izraelem uzależnić od zniesienia blokady Strefy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.