Facebook Google+ Twitter

UNICEF i Pampers dzieciom z krajów rozwijających się

Już po raz trzeci Pampers i Organizacja UNICEF wspólnymi siłami walczą z tężcem noworodkowym w krajach rozwijających się.

Akcja "1 paczka = 1 ratująca życie szczepionka" ruszyła po raz trzeci i potrwa do końca marca. Jej cel to całkowite wyeliminowanie problemu, jakim jest tężec noworodkowy w krajach rozwijających się. Kampanię prowadzą wspólnymi siłami Pampers i Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci.

Pampers i Akademia Zdrowego Rozwoju

 / Fot. Spigoo/ creative commonsMarkę Pampers kojarzymy głównie z pieluszkami i chusteczkami dla niemowląt. Jednak Pampers to także grono ekspertów z Polski oraz regionu Europy Zachodniej i USA. Instytut Pampers, bo o nim mowa, powstał w 2000 roku z inicjatywy firmy Procter&Gamble. Składa się z fachowców, m.in. z dziedziny pediatrii, psychologii i dermatologii. Specjaliści pomagają młodym rodzicom poznawać potrzeby niemowląt i małych dzieci. Ponadto marka Pampers systematycznie współpracuje z organizacjami charytatywnymi, a dzięki współpracy, m.in. ze szkołami rodzenia i instytucjami medycznymi (Polskie towarzystwo Pediatryczne, Polskie Towarzystwo Dermatologiczne, Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych i wiele innych) pomaga młodym rodzicom lepiej zrozumieć potrzeby swoich pociech, a także wspomaga zdrowy rozwój maluszków.

Wszystko dzięki organizowaniu programów edukacyjnych skierowanych przede wszystkim do młodych rodziców i kobiet w ciąży. Instytut Pampers wydaje również swoje publikacje, które są dostępne w szpitalach i przychodniach. Jednym z programów edukacyjnych jest Akademia Zdrowego Rozwoju, która pozwala rodzicom poznać świat z perspektywy dziecka. Podczas zajęć lekarze i pielęgniarki dzielą się z rodzicami swoją wiedzą z obszaru wychowania i rozwoju niemowląt oraz małych dzieci.

Pampers Polska

UNICEF Dzieciom

Organizacja UNICEF, czyli Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci, powstała w 1946 roku z inicjatywy Polaka, dr Ludwika Rajchmana. Główny cel organizacji to ochrona zdrowia dzieci, walka z przemocą i wykorzystywaniem, a także pomoc w zakresie żywienia dzieci. Zakres działania UNICEF’u jest globalny. 8 lat po założeniu organizacji ,w 1954 roku, działania organizacji znacznie się poszerzyły i aktualnie zapewniają również wykształcenie dzieciom w krajach rozwijających się.

UNICEF

Od trzech lat UNICEF i Pampers walczą z tężcem noworodkowym w krajach rozwijających się.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ja też już kliknęłam, pieluszki i chusteczki kupiłam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Popieram klikanie dla wsparcia akcji wysoce humanitarnej, zachęcając przy okazji do wirtualnych odwiedzin kraju otrzymującego pomoc:
http://www.pampers.pl/pl_PL/UNICEF

Jeżeli grypa może wspierać pomoc, to zasmarkana kupię stosowną ilość chusteczek z właściwym logo,
a Wnuk tym więcej wspomoże im dłużej nie będzie korzystał z nocniczka :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.