Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21526 miejsce

Unicell Poland rozpoczyna prace nad ekologicznymi pigmentami

Unicell Poland należący do Wschodniego Klastra Budowlanego otrzymał dofinansowanie do badań nad opracowaniem ekologicznych pigmentów do farb.

Unicell Poland należący do Wschodniego Klastra Budowlanego otrzymał dofinansowanie do badań nad opracowaniem ekologicznych pigmentów do farb. / Fot. Bogdan Węgrzynek MENU GROUPTechnologia opracowana w projekcie w sposób bezpośredni oparta będzie na rozwiązaniach przyjaznych środowisku. – Dzięki niej chcemy ograniczyć koszty (np. zwiększyć odporność farby na promieniowanie UV i tym samym jej trwałość) oraz ograniczyć ilość odpadów wprowadzanych do środowiska – mówi, Bartłomiej Sawulski, dyrektor ds. marketingu i rozwoju Unicell Poland w Wasilkowie, firmy należącej do Wschodniego Klastra Budowlanego.
Firma od lat z powodzeniem działa na rynku polskim i europejskim, wprowadzając na rynek wiele nowych, innowacyjnych produktów. Unicell Poland jest laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym EuroCertyfikatu, tytułu Gazeli Biznesu, Przedsiębiorstwa Fair Play, Lauru Konsumenta, Diamentów Forbesa i wielu innych.

W 2012 roku firma złożyła wniosek o dofinansowanie badań nad opracowaniem ekologicznych pigmentów do farb w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007 - 2013. Projektu ma na celu udoskonalenie dotychczasowych produktów firmy oraz prace nad uniwersalnym pigmentem, poprawę własności użytkowych produktów. Ma też pozytywnie wpłynąć na środowisko. – Poza tym technologia, która chcemy wprowadzić ma na celu ograniczenie kosztów oraz ograniczenie ilości odpadów wprowadzanych do środowiska – mówi Bartłomiej Sawulski.

Projekt realizowany będzie od kwietnia 2013 roku do końca marca 2015 roku, a jego całkowita wartość wynosić będzie 766 285,64 złotych. Przedsiębiorstwo Unicell Poland zajmuje się produkcją farb, środków do dekoracji i ochrony drewna, impregnatów, emulsji gruntujących, preparatów czyszczących, klei (marki Luxdecor oraz Primacol Professional). Produktów systemu do kreatywnej dekoracji wnętrz marki Primacol Decorative (farby oraz werniksy o efektach specjalnych, pasty strukturalne, tynki szlachetne, stiuki oraz woski, bejce, pigmenty, szablony oraz naklejki dekoracyjne) oraz szerokiej gamy środków chemii budowanej. Dodatkowym obszarem działalności firmy jest dystrybucja materiałów budowlanych i wykończeniowych (folie budowlane, tapety z włókna szklanego i wiele innych). Firma Unicell Poland z Wasilkowa jest przedsiębiorstwem aktywnie działającym na rynku materiałów budowlanych, niezbędnych na każdym etapie budowy, wykończenia oraz renowacji domów i mieszkań. Spółka istnieje na rynku od 1998 roku, oparta jest na kapitale polsko-holenderskim. Zakład produkcyjny i laboratorium Unicell Poland zlokalizowane są w Polsce.
Firma Unicell Poland jest przedsiębiorstwem aktywnie działającym na rynku materiałów budowlanych, niezbędnych na etapie budowy, wykończenia oraz renowacji domów i mieszkań. Spółka oparta jest na kapitale polsko – holenderskim a jej centrala mieści się w miejscowości Wasilków koło Białegostoku. Zakłady produkcyjne i laboratoria Unicell Poland zlokalizowane są w Polsce.

Firma Unicell Poland zajmuje się:
Produkcją chemii budowlanej tj.: farb akrylowych, środków do dekoracji i ochrony drewna, impregnatów, emulsji gruntujących, preparatów czyszczących, klei i innych
Produkcją systemu dekoracji Primacol Decorative: past i tynków dekoracyjnych, farb strukturalnych, werniksów metalicznych i o efektach specjalnych, szablonów i wielu innych produktów do kreatywnej dekoracji wnętrz
Produkcją chemii budowlanej pod marką klienta (private label) na potrzeby innych producentów, dystrybutorów, sieci handlowych
Dystrybucją materiałów budowlanych i wykończeniowych marek FOLA, FOLA floors, Natur Garden, PlastiKing
Naszą misją jest tworzenie innowacyjnych produktów, które pozwolą w prosty, skuteczny oraz bezpieczny dla ludzi i środowiska sposób budować, dekorować, przywracać dawne piękno oraz zabezpieczać Państwa domy i mieszkania. Chcemy, aby nasze produkty były dostępne dla przeciętnego użytkownika, dawały mu inspirację, przyjemność z ich stosowania oraz techniczne możliwości, które dotychczas były dla niego nieosiągalne.
Pracujemy z poszanowaniem środowiska naturalnego, kierując się kodeksem honorowym i zasadami etyki biznesowej wobec wszystkich firm współpracujących, klientów, dostawców oraz pracowników . Wykorzystując nasze największe atuty: kreatywność, elastyczność i szybkość działania, tworzymy korporację o zasięgu międzynarodowym, ale równocześnie staramy się nie zapominać o społeczności lokalnej i wielkiej wadze kontaktów międzyludzkich.
Dzień po dniu podnosimy jakość naszych produktów i budujemy wizerunek Unicell Poland jako rzetelnej korporacji międzynarodowej oferującej wysokiej jakości, kompleksowe rozwiązania dla branży budowlanej i wykończeniowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.