Facebook Google+ Twitter

Uniejów - miasto wody i rycerzy

Wody termalne, walki rycerzy, wioski Indian i wiele innych atrakcji mogą znaleźć turyści odwiedzający Uniejów - miasteczko położone w województwie łódzkim.

Około 60 kilometrów na póónocny zachód od Łodzi leży Uniejów, jedno z najstarszych miast w Polsce. Miasto położone nad Wartą przyciąga coraz więcej turystów, najczęściej z województwa łódzkiego, a podczas wakacji spotkać tu można również turystów z zagranicy. Co takiego ma w sobie to liczące niespełna 3000 mieszkańców miasteczko, co skłania ludzi do odwiedzania go? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta - wody termalne oraz liczne eventy organizowane przez miasto.

Kompleks "Termy Uniejów" składa się z 3 obiektów: basenów termalnych z saunami, kasztelu rycerskiego oraz restauracji. Jest miejsce gdzie można spędzić przyjemnie weekend i wypocząć po tygodniu pracy. W kastelu rycerskim odbywa się co roku Wielki Turniej Rycerski i Jarmark Średniowieczny - turyści mogą zobaczyć stroje z epoki średniowiecza, broń jaką niegdyś walczyli rycerze oraz walki rycerskie. Jest to niezwykłe widowisko zarówno dla dzieci jak i dorosłych. W Uniejowie można zwiedzić XIV wieczny zamek - zaliczany do najciekawszych i najwartościowszych pod względem historycznym, architektonicznym i widokowym zabytków Ziemi Łódzkiej. Po zwiedzaniu można wybrać się na spacer po przepięknym parku znajdującym się przy samym zamku.

Władze miasta organizują liczne imprezy plenerowe poza Turniejem Rycerskim odbywa się również POW WOW czyli Festiwal Muzyki i Tańca Indian Ameryki Północnej, Dni wody oraz Dni Uniejowa podczas których mają miejsce liczne koncerty i konkursy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.