Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10718 miejsce

Unieważniono matury z matematyki w CKU w Ostrowcu Świętokrzyskim

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łodzi unieważniła 26 spośród 32 prac maturalnych z matematyki pisanych w ostrowieckim Centrum Kształcenia Ustawicznego.

W Ostrowcu Świętokrzyskim unieważniono kilkadziesiąt matur z matematyki. / Fot. sxc.hu/http://www.freeimages.com/browse.phtml?f=download&id=195269Do egzaminu maturalnego z matematyki w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostrowcu przystąpiły 32 osoby dorosłe i powtarzające egzamin z lat ubiegłych. Po sprawdzeniu ich prac Okręgowa Komisja Egzaminacyjna zdecydowała się unieważnić aż 26 - czytamy w "Echu Dnia".

Pytany przez dziennikarzy na okoliczność tego wydarzenia wiceprezydent Ostrowca odpowiada: "Powód unieważnienia nie jest nam jeszcze znany. Zawsze jednak w takich przypadkach okazywało się, że we wszystkich pracach występował powtarzający się błąd. To sugeruje, że prace nie były pisane samodzielnie. Na pewno w tej sprawie przepytani zostaną członkowie komisji egzaminacyjnej".

Podobna sytuacja w Ostrowcu Świętokrzyskim miała miejsce w 2011 roku. Wówczas unieważniono matury z chemii 53 absolwentom liceów imienia Joachima Chreptowicza i Władysława Broniewskiego. Od decyzji komisji egzaminacyjnej nie ma odwołania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nasuwają się nieciekawe wnioski. Czyżby komisja źle podpowiedziała?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niesamowite, że to wychwycono i pociągnięto to odpowiedzialności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.