UNIHOKEJ: MŚ: DOBRY MECZ POLSKI - LECZ BEZ AWANSU DO ĆWIERĆFINAŁU

Patryk Kaczmarek
Drugi mecz Reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata już za nami. W dniu dzisiejszym po bardzo dobrym spotkaniu niestety przegraliśmy z Danią 4-2 i w całych Mistrzostwach zagramy o miejsca 13-16.

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęliśmy dużo lepiej niż wczorajsze, od samego początku mogliśmy zaobserwować groźne ataki naszej Reprezentacji. W 4 minucie spotkania mieliśmy szansę na wyjście na pierwsze prowadzenie, lecz rzutu karnego nie wykorzystał Mateusz Antoniak. Nie udało się również wykorzystać liczebnej przewagi mimo zamknięcia w "zamek" Duńczyków i oddaniu kilku groźnych strzałów nadal nie znaleźliśmy sposobu na zdobycie pierwszej bramki w dzisiejszym spotkaniu. W 10 minucie spotkania Antoniak się zrehabilitował za niewykorzystany rzut karny i po ładnym strzale wyszliśmy na prowadzenie. 14 minuta to niestety bramka wyrównująca Duńczyków ładnym strzałem popisał się Mikkel Skov Nielsen, który nie dał najmniejszych szans naszemu bramkarzowi. Minutę później ponownie groźną akcję przeprowadzili Duńczycy, lecz tym razem mieliśmy sporo szczęścia, gdyż w dogodnej sytuacji Reprezentant Danii nie umieścił piłeczki w naszej bramce. Niestety na tym nie zakończyło się strzelanie w pierwszej odsłonie, w samej końcówce Duńczycy po raz drugi pokonali naszego bramkarza. Na 5 sekund przed końcem tercji sędziowie drugi raz odesłali Reprezentanta Danii na ławkę kar tym razem za ostrą grę, lecz było zbyt mało czasu by zmienić rezultat i wynikiem 2-1 dla Danii zakończyła się pierwsza tercja spotkania.

Niestety początek drugiej tercji w naszym wykonaniu nie zachwycił, bardzo szybko bo już w 14 sekundzie sędziowie odgwizdali przewinienie Wojtka Malajki i nałożyli na niego karę dwóch minut za uderzanie. Duńczycy wykorzystali lukę i w 22 minucie Claus Nisbeth trzeci raz w tym meczu pokonał naszego bramkarza. W 27 minucie bardzo szybko wykorzystaliśmy liczebną przewagę, a pierwszą bramkę na tych Mistrzostwach dla Polski zdobył Wojciech Malajka i w tym fragmencie gry było już tylko 3-2 dla Danii. Kilka sekund później mogliśmy ponownie przegrywać różnicą dwóch bramek sędziowie podyktowali rzut karny dla naszych rywali, lecz świetnie w bramce interweniował Maciej Jastrzębski, który nie dał się pokonać. W samej końcówce drugiej tercji sędziowie ukarali karą dwóch minut naszego kapitana Łukasza Chlebdę za ostrą grę. Wynikiem 3-2 zakończyła się druga tercja spotkania i o wszystkim decydowało trzecie ostatnie 20 minut spotkania.

Trzecią ostatnią tercję rozpoczęliśmy od gry w osłabieniu, lecz bardzo dobrze zagrali nasi Reprezentanci, którzy nie pozwolili Duńczykom na wykorzystanie liczebnej przewagi. W tej tercji zbyt wiele się nie działo. W końcówce tak jak w dniu wczorajszym trener naszej Reprezentacji ściągnął bramkarza i graliśmy sześciu w polu, lecz niestety nie przyniosło to upragnionej bramki. Duńczycy jednak na kilkanaście sekund przed końcem zdołali strzelić nam jeszcze jedna bramkę ustalając wynik meczu na 4-2. Najlepszym zawodnikiem w naszej Reprezentacji został wybrany bramkarz MACIEJ JASTRZĘBSKI. Duńczycy zapewnili sobie awans z grupy C do ćwierćfinałów, niestety Biało-Czerwoni zagrają o miejsca 13-16.