Facebook Google+ Twitter

Unijne instytucje potępiły zabójstwo Polaka w Pakistanie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-09 18:54

Komisja Europejska, Parlament Europejski z Czechami na czele oraz Rada Unii Europejskiej opublikowały oświadczenia w sprawie zabójstw polskiego inżyniera w Pakistanie. Dokumenty zawierały również kondolencje dla rodziny oraz przyjaciół zamordowanego.

„Sprawcy tej przerażającej, terrorystycznej zbrodni powinni być schwytani i postawieni przed sądem" - napisała komisarz do spraw zagranicznych Benita Ferrero-Waldner. Dodała, że nic nie usprawiedliwia tak nikczemnych aktów przemocy. Komisarz podkreśliła też, że Unia Europejska będzie nadal wspierać władze w Pakistanie w walce z terroryzmem.

W podobnym tonie utrzymane jest oświadczenie przewodniczącego Europarlamentu, który również potępił zabójstwo "niewinnego obywatela Polski i Unii Europejskiej". Hans-Gert Poettering podkreślił, że terroryzm jest jednym z największych zagrożeń bezpieczeństwa, stabilności oraz demokratycznych wartości wspólnoty międzynarodowej. - Walka z terroryzmem musi pozostać priorytetem. To jest wyzwanie dla wszystkich - podkreślił Hans-Gert Poettering.

Czechy, kierujące pracami wspólnoty, podkreśliły, że morderstwo Polaka uświadamia, jak ważna jest międzynarodowa współpraca w tej sprawie. Czeskie przewodnictwo potwierdziło zobowiązanie Unii Europejskiej do współpracy z rządem Pakistanu i pomocy w zapewnieniu stabilności w tym kraju.

Doniesienia prasowe mówią, że przedstawiciele Unii Europejskiej próbowali uratować Polaka, włączając się w rozmowy z pakistańskimi władzami. Dyplomaci i urzędnicy w Brukseli odmawiają jednak podania jakichkolwiek szczegółów na ten temat.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.