Facebook Google+ Twitter

Unijne instytucje potępiły zamachy terrorystyczne w Bombaju

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-27 14:46

W nocy oświadczenia w tej sprawie opublikowały Komisja Europejska, oraz Francja, w imieniu Wspólnoty. Dziś natomiast słowa potępienia popłynęły z Parlamentu Europejskiego.

Terroryzm to największe zagrożenie dla bezpieczeństwa, stabilności i demokratycznych wartości - napisał przewodniczący Parlamentu. Hans-Gert Poettering podkreślił, że walka z terroryzmem musi być priorytetem dla społeczności międzynarodowej.

Szef Parlamentu poinformował także, że stara się zorganizować powrót z Bombaju delegacji z udziałem siedmiu deputowanych, w tym jednego Polaka, trzech tłumaczy i kilku urzędników. Byli oni zakwaterowani w hotelu, który zaatakowali terroryści. Wszyscy są już bezpieczni i mogą liczyć na opiekę francuskiego konsulatu.

Wsparcie udzielane jest też także innym Europejczykom, którzy przebywają w Bombaju. Unijni ministrowie spraw wewnętrznych we wspólnym oświadczeniu poinformowali, że zapewniona jest pomoc medyczna i konsularna. Mieszkańcy tych państw Unii, które nie mają w Bombaju przedstawicielstwa dyplomatycznego, mogą zwrócić się o pomoc do placówki innego kraju członkowskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.