Facebook Google+ Twitter

Unijni przywódcy chcą ratować finanse na świecie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-07 14:29

Unijni przywódcy rozmawiają na szczycie w Brukseli o ratowaniu światowych finansów. Spotkanie z udziałem szefów państw i rządów Unii Europejskiej zorganizowano na prośbę Francji.

Nicolas Sarkozy chce przygotować wspólne stanowisko całej Wspólnoty, przed zapowiadanym na przyszły tydzień międzynarodowym szczytem w Waszyngtonem.

Podczas dwugodzinnego spotkania unijni przywódcy przedstawiają swoje oceny dotyczące sytuacji na światowych rynkach finansowych. Natomiast Francja, kierująca pracami Wspólnoty, przygotowała propozycje reform. Nicolas Sarkozy mówił niedawno, że Europa powinna przedstawić własne pomysły i mieć wpływ na zmiany w systemie światowych finansów.

Paryż chce między innymi większego nadzoru nad instytucjami finansowymi i ograniczeń dla banków, by nie kusiły ich ryzykowne inwestycje. Francuskie propozycje na pewno zostaną wstępnie zaakceptowane, ale do ich realizacji jeszcze długa droga.

Teraz chodzi tylko o to, żeby prezydent Nicolas Sarkozy mógł na międzynarodowy szczyt do Waszyngtonu w przyszłym tygodniu pojechać ze wspólnym stanowiskiem całej Unii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 10.11.2008 14:59

Stawiam pytanie: NA CZYM MA POLEGAĆ TO RATOWANIE FINANSÓW według UE.???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.