Facebook Google+ Twitter

Unikatowa aukcja malarska dla Fundacji Akogo?

Prace 15 wybitnych polskich artystów zostaną zlicytowane w Dniu Dziecka na aukcji charytatywnej "Artyści malują dla Akogo?". Pieniądze z licytacji zostaną przeznaczone na budowę pierwszej w Polsce, wzorcowej Kliniki Budzik

Praca malarska Agaty Bogackiej / Fot. Tomasz MyjakW najbliższą niedzielę, odbędzie się aukcja charytatywna, niezwykłych prac malarskich: Agaty Bogackiej, Tadeusza Dominika, Andrzeja Dudzińskiego, Edwarda Dwurnika, Wojciecha Fangora, Edwarda Lutczyna, Piotra Młodożeńca, Adama Myjaka, Rafała Olbińskiego, Andrzeja Pągowskiego, Waldemara Świerzego, Jana Tarasina, Józefa Wilkonia, Michała Zaborowskiego, Andrzeja Zwierzchowskiego. Ci znakomici artyści wykonali je na t-shirtach, tworząc niepowtarzalne dzieła sztuki.

Wybitni twórcy, do akcji pod hasłem: „Zbudujmy Razem Klinikę Budzik” włączyli się spontanicznie, przekazując swoje prace. Wielu z nich wykonało je będąc w trakcie przygotowań do kolejnych wystaw. Najmniej czasu na malowanie na t-shircie miał, odnoszący sukcesy artystyczne w USA, Rafał Olbiński. Swoje symboliczne dzieło, nawiązujące w treści do działań Fundacji Akogo?, stworzył zaraz po przylocie do Warszawy, w ciągu kilku godzin. Twarz „Śpiącej Królewny” z szyją łabędzia, zanurzona w wodzie robi niesamowite wrażenie. Towarzyszący temu obrazowi mrok nocy i blask księżyca, oddaje charakter problemu, z jakim boryka się Fundacja Akogo? Podobna w charakterze jest także praca znanego malarza, pedagoga warszawskiej ASP, Andrzeja Zwierzchowskiego. Tu również dostrzec można przesłanie, które artysta zawoalował w symbolice słońca. Pozostałe prace m.in.: Edwarda Dwurnika, Agaty Bogackiej, Piotra Młodożeńca, czy Józefa Wilkonia oddają znany dotychczas, u ich autorów, styl artystycznej wypowiedzi.

Ta niezwykle interesująco zapowiadająca się aukcja malarska, dla wielu będzie z pewnością okazją do nabycia unikatowych dzieł sztuki, które artyści tym razem wykonali na t-shirtach. Udział w aukcji charytatywnej: „Artyści malują dla Akogo?” będzie również wyrazem wsparcia idei i pomocy w zbieraniu funduszy na budowę pierwszej w Polsce, wzorcowej Kliniki Budzik, przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Licytacja
1 czerwca godz. 16
Hotel InterContinental Warszawa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

+ za info

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.