Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18429 miejsce

Unikatowa biżuteria Anny Orskiej w Bydgoszczy na WSG

Współautorzy: Magdalena Wróbel

21 grudnia w "Galerii Nad Brdą" w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej WSG w Bydgoszczy (ul. Królowej Jadwigi 14) będzie można obejrzeć wystawę unikalnej, pojedynczej biżuterię Anny Orskiej.

 / Fot. Materiały prasoweAutorka wystawy Anna Orska to absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2000/2001. W 2007 obroniła pracę doktorską w dyscyplinie sztuki użytkowej na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Autorka wielu wystaw i laureatka licznych konkursów. Współpracuje z fabrykami w Polsce i za granicą. Zaprojektowała i wdrożyła do produkcji kilka tysięcy wzorów biżuterii. Od 9 lat jest głównym projektantem marki jubilerskiej W. Kruk oraz projektantem firmy S&A. Wykłada projektowanie biżuterii na wyższych uczelniach artystycznych w Polsce. Od 2009 tworzy linię unikatowej biżuterii artystycznej sygnowaną własnym nazwiskiem  / Fot. Materiały prasowe.

Twórczyni czerpie inspirację do swoich prac z tego wszystkiego, co jej najbliższe. Często odwołuje się do elementów polskich, połączonych ze szlachetnymi kruszcami.

Na wystawie będzie można obejrzeć 5 linii zupełnie różnej biżuterii, w tym nową kolekcję unikalnej biżuterii dla tych, którzy nie potrafią żyć bez adrenaliny, przygotowywana na wiosnę 2010 pt. "Extreme Sport" - naszyjniki z szekli, wspinaczkowych lin i karabinków na pewno zachwycą wszystkich miłośników gór. Inne propozycje to "Puzzle", "Vintage", "Wątek&Osnowa", czy wreszcie znana już z festiwalu Art&Fashion linia biżuterii z papieru - "Made of Paper".
 / Fot. Materiały prasowe

Made of Paper
Kolekcja powstała w wyniku fascynacji projektantki papierem - niestandardowym jubilerskim surowcem. Elementy biżuterii wykonane z niego pokazują niesamowitą plastyczność i ogromne możliwości strukturalne papieru. Połączony ze srebrem, mosiądzem, brązem i złotem wygląda niejednokrotnie jak coś niezwykle trwałego. A przecież jest tylko zapisaną kartką, gazetą, kolorowym katalogiem… A zatem zestawiając naturalne barwy, szlachetnie tłoczone struktury, zbite i żywicowane masy, można obejrzeć wielką niezwykłość zwykłej materii.

Wątek&Osnowa
Ujawnia pierwsze doświadczenia artystyczne, które projektantka zdobywała jako studentka poznańskiego ASP. Kolekcja biżuterii opartej na tych doświadczeniach czerpie z całego bogactwa splotów i faktur tkanin. Nici i sznury, przędza, przeróżne włókna i sploty to wszystko stanowi inspirację Anny Orskiej do projektowania coraz to nowych wzorów biżuterii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

5+
Pozdrawiam:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.