Facebook Google+ Twitter

Unikatowy nabytek Audi

W ubiegłym tygodniu przybył do Ingolstadt, prawdziwy unikat DKW GT Malzoni, który jest jednocześnie pierwszym nabytkiem Audi Tradition z Brazylii.

Rasowe, sportowe coupe z roku 1965, którego ręcznie zbudowanych zostało tylko 35 sztuk- także na tory wyścigowe. Pod maską posiada trzycylindrowy silnik, o mocy 60 koni mechanicznych.

 / Fot. AudiDKW GT Malzoni uważany jest przez entuzjastów DKW za prawdziwą ikonę. Kiedyś ekstremalnie drogi, dziś jest prawdziwym klejnotem w zbiorach brazylijskich entuzjastów motoryzacji. Jego historia rozpoczęła się w 1962 roku. Genaro "Rino" Malzoni, syn bogatego gospodarza z okolic San Paulo, chciał-jak głosi legenda-zaimponować damom z Sao Paulo i zaprojektował swoje własne coupe. Bazował na włoskich wzorcach. Malzoni tak wykonał swoją pracę, że jeszcze dziś zachwyca proporcjami. Karoseria została zbudowana z tworzywa sztucznego, dzięki czemu samochód sportowy był wyjątkowo lekki. To z kolei zainteresowało brazylijskiego „licencjata” ówczesnej firmy Auto Union-DKW Vemag w San Paulo.

Samochód spełniał wymagania stawiane przez sport motorowy. Nie trwało też długo i kierowcy jadący DKW GT Malzoni wyprzedzali konkurentów o większej pojemności silnika. Tunerzy z firmy Vermag zamontowali 100 konną jednostkę napędową, która pozwoliła temu DKW przekroczyć magiczną wówczas granicę 200 km/h.

W 1966 roku DKW Malzoni w Mil Milhas (tysiąc mil) z Interlagos do San Paulo prowadził przed znanymi konkurentami aż do trzeciej rundy przed metą. Wyścig DKW ukończył na trzecim miejscu tylko z powodu technicznej usterki, wymagającej dodatkowego postoju w boksie. Samochód prowadzili: Jan Balder i Emerson Fittipaldi – późniejszy mistrz świata Formuły 1, który na DKW zdobywał pierwsze szlify.

Przed dwoma laty Audi Tradition nawiązało kontakty z brazylijskimi miłośnikami DKW i udało się odnaleźć wymagającego renowacji DKW GT Malzoni. Praca specjalistów trwała ponad rok i samochód wreszcie dotarł do Ingolstadt-jedyny DKW GT Malzoni w Europie. W nadchodzącym sezonie "oldtimerów" to sportowe coupe zaprezentuje całe swoje piękno.

Do 30 listopada samochód będzie prezentowany w Audi Museum Mobile.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.