Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5827 miejsce

"Universe" kręci teledysk. Rozmowa z Henrykiem Czichem

18 maja w rudzkim pubie "Druid" zespół "Universe" nagrywał ostatnie sceny do swojego najnowszego teledysku. Specjalnie dla Wiadomości24.pl rozmowa z Henrykiem Czichem.

Heniek Czich w roli szefa mafii / Fot. Irena KramorzW teledysku grasz czarny charakter- szefa lokalnej mafii. O czym dokładnie opowiada ta historia ?
Jest to swego rodzaju opowieść kryminalna z przymrużeniem oka, a opowiada o miłości. Gram ojca dziewczyny (w tej roli Agata Grobel - studentka wrocławskiej PWST), która zakochuje się w muzyku (Wojtek Wesołek). Oczywiście jako jej ojciec nie zgadzam się na ten związek. Wyniknie z tego wiele zabawnych sytuacji, a wszystko rozegra się w pięknych nadmorskich plenerach Chorwacji.

"Universe" od blisko 30-stu lat kojarzony jest z dwoma nazwiskami: Breguła i Czich. Po śmierci Mirka, Ty przejąłeś wokal w zespole, tymczasem teledysk powstaje do piosenki "Muszę dalej żyć", którą śpiewa dotychczasowy gitarzysta zespołu Wojtek Wesołek.
To właśnie Mirek swego czasu dostrzegł Wojtka, docenił jego zdolności i chciał go mieć w zespole. Wojtek poza tym, że jest dobrym gitarzystą potrafi również śpiewać i warto to wykorzystać ponieważ jest okazja dotrzeć do zupełnie nowych odbiorców, do nowej, młodszej publiczności. Nasi fani oczywiście dobrze wiedzą, że to jednak ja śpiewam większość piosenek i tak pozostanie.

Zespół świętuje w tym roku 30-lecie, czy w związku z tym planowany jest jakiś specjalny koncert?
Marzy mi się wyjątkowy koncert na odpowiednim poziomie. Wstępnie na październik mamy zarezerwowaną salę na 2000 miejsc. Liczymy ,że dzięki teledyskowi więcej osób usłyszy, że "Universe" nadal gra. Trwają rozmowy, aby być może już na początku czerwca teledysk pojawił się w którymś z ogólnopolskich programów.

W takim razie życzę powodzenia i dziękuję za rozmowę.

Pamiątka z planu. "Universe" z młodzieżą z Gimnazjum nr 8 z Rudy Śląskiej-Halemby / Fot. Irena KramorzNuty do utworu "Muszę dalej żyć" napisał Henryk Czich , aranżacją zajął się Wojtek Wesołek a słowa są autorstwa basisty zespołu Marka Kopeckiego. Autorem scenariusza i producentem teledysku jest Jędrzej Chmielewski a operatorem realizującym zdjęcia znany śląski filmowiec Jacek Trytko. Na planie teledysku zagrała młodzież z Gimnazjum nr 8 z Rudy Śląskiej-Halemby.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Super kapela.
super idea teledysku.
Wojtek jest najlepszy i ma super wokal. Mirek na pewno jest dumny tam, w niebie.


Szacunek dla scenarzysty.
Heniu Czich jako szef mafii - rewelacja!!
Pani Agata miodzio.
Sexi.

To jest najlepszy teledysk Universe od lat!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Alicja Gryc-Rutkowska
  • Alicja Gryc-Rutkowska
  • 19.05.2011 07:58

To wspaniała informacja, że zobaczymy niebawem nowy teledysk Universu. Pierwszy niestety bez Mirka Breguły i pierwszy w historii zespołu, bez jego głosu. Ten teledysk to wg mnie prawdziwa rewolucja,Heniek w zupełnie nowej roli. Cały teledysk podobno trzyma w napięciu, niczym film akcji. Ciekawe jak przyjmie się ta"nowa wersja" Universu wśród starych fanów zespołu? Miejmy nadzieję,że ten istniejący juz 30 lat na rynku i wciąz niedoceniany zespół pozyska również nową rzeszę fanów. Czekam z niecierpliwością i nadzieją, że będzie wyświetlany w niejednej ogólnopolskiej stacji. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dagmara (Ginny)
  • Dagmara (Ginny)
  • 18.05.2011 20:17

Dzięki za ten artykuł :) W końcu w necie jakiś konkretny artykuł na ten temat, wreszcie wywiad z Heniem :) A co do klipu:
dobra wiadomość, że powstaje klip, może jak ukaże się w tv, necie, to wiele osób przypomni sobie o Universe, ale ...
tematyka klipu zbyt sensacyjna dla Zespołu kojarzonego zawsze z niechęcią do sensacji, a raczej stawiającego na subtelność. Poza tym szkoda, że lider, Heniek Czich, jest w cieniu w tym klipie i ma negatywna rolę. Jako obecny lider powinien mieć też główny wokal w klipie, który jakby nie było ma promować Zespół, czy może nawet nową płytę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.