Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25683 miejsce

Universe zagra w Mega Empiku w Warszawie

Już za trzy dni, 21 stycznia, w Mega Empiku przy ulicy Nowy Świat w Warszawie wystąpi zespół Universe. Zaprezentuje swoje największe przeboje w wersjach akustycznych. Nie zabraknie m.in. "Wołania przez ciszę".

 / Fot. AKPAHistoria Universe zaczęła się w 1981 roku. Wtedy to właśnie spotkali się założyciele grupy - Mirek Breguła i Henryk Czich. Już dwa lata później odnieśli ogromny sukces w Opolu, gdzie piosenka "Mr. Lennon" zapewniła zespołowi zwycięstwo. Kolejne nagrody i wyróżnienia Universe zdobywał prawie co rok. Do dziś muzycy nagrali 13 płyt. Najnowsze sukcesy grupy to zwycięstwo w plebiscycie Polskiego Radia (2008), odsłonięcie gwiazdy Universe w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu (2008) oraz zajęcie trzeciego miejsca w kategorii "Zespół roku 2008" organizowanym przez serwis Muzodajnia sieci Plus (2009).

 / Fot. AKPAUniverse już drugi miesiąc koncertuje w sieci Empik, promując swoją najnowszą płytę "Mijam jak deszcz", będącą formą artystycznego pożegnania z tragicznie zmarłym w 2007 roku liderem i współzałożycielem zespołu, Mirkiem Bregułą. Aktualnie w sprzedaży znajduje się reedycja tego wydawnictwa, rozszerzona o płytę DVD z zapisem koncertu, który odbył się 10 lutego 2008 roku, w rocznicę urodzin Mirka. W koncercie tym wzięli udział m.in. Andrzej Lampert z zespołu PIN, bracia Kindla oraz syn Breguły, Tomek, który zaśpiewał piosenkę "Kocham Cię ojcze".

W 2008 roku zespół zagrał blisko 100 koncertów w całej Polsce. Równie pracowicie zaczął się styczeń, w którym Universe zdążył zagrać kilkanaście razy. Były to koncerty kolędowe - zespół ma w dorobku własną płytę z kolędami, z najbardziej znaną kompozycją "Maleńki Jezu", oraz koncerty dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Koncert w Empiku będzie okazją do przypomnienia sobie największych przebojów grupy.
Mega Empik, ul. Nowy Świat 15/17, godzina 18
Wejście bezpłatne.

Skład zespołu:
Heniek Czich - wokal, instrumenty klawiszowe
Wojtek Wesołek - drugi wokal, gitara
Damian Filipowski - gitara
Marek Kopecki - bas
Roman Jońca - instrumenty klawiszowe
Grzegorz Krzykawski - perkusja

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

5+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Daję plusa za ten artykuł, bo właśnie o tym samym chciałam pisać:) Pozostaje mi więc zachęcić wszystkich do udziału w tym spotkaniu z zespołem Universe, które i mnie dane było przeżyć na Śląsku, co opisałam tutaj: link
Niech Warszawa, tak jak Śląsk poczuje ciepło ludzkich serc płynące od członków zespołu:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.