Facebook Google+ Twitter

Universitas proponuje: Ernst H. Gombrich "Pisma o sztuce i kulturze"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-01-24 12:37

E.H. Gombrich zyskał międzynarodową sławę jako autor "Opowieści o sztuce" ("The Story of Art"); znany jest także powszechnie ze swojego wkładu do dyskusji nad najważniejszymi ideami XX wieku.

 / Fot. UniversitasNiniejszy tom zawiera przystępny wybór najważniejszych i najbardziej charakterystycznych tekstów autora, które wprowadzają czytelnika w krąg przemyśleń i teorii dotyczących wielu fundamentalnych zagadnień, takich jak: natura przedstawiania, psychologia percepcji, interpretacja obrazów, problemy teorii i metody, idee postępu, symbolizm i znaczenie w sztuce.

Pisma profesora Gombricha obejmują trzy główne dzieła: "Opowieść o sztuce" ("The Story of Art"), "Sztuka i iluzja" ("Art and Illusion") oraz "Zmysł porządku" ("The Sense of Order") oraz dziesięć tomów zebranych esejów i recenzji. Na niniejszą antologię składa się wybór pism pochodzących z wymienionych wyżej książek, a także sześć innych tekstów, dotąd niepublikowanych przez wydawnictwo Phaidon. Dzięki temu czytelnik zostaje wprowadzony w pełen zakres myśli Gombricha.

Richard Woodfield napisał wstęp, dopełnił książkę przypisami i uzupełnił wprowadzeniem do dalszej literatury. Przestrzegający zasad racjonalnego argumentowania i tolerancji, Profesor Gombrich był prawdziwym humanistą, zawsze dążącym do zrozumienia i interpretacji dziedzictwa kultury i jego wartości. W niniejszym zbiorze wiele najważniejszych zagadnień przedstawionych zostało w sposób jasny i wyrazisty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.