Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23334 miejsce

Uniwersjada. Biało-czerwoni kombinatorzy bez medalu w sztafecie!

Reprezentanci Polski w kombinacji norweskiej zajęli niespodziewanie dopiero czwarte miejsce w sztafecie na XXVII Zimowej Uniwersjadzie w słowackim Szczyrbskim Jeziorze. Medale wywalczyli Niemcy, Japończycy i Rosjanie.

Kombinacja norweska (nordycka, klasyczna) / Fot. Банк РоссииSztafeta (3x skok na skoczni normalnej i bieg 3x5 km) była ostatnią konkurencją w kombinacji norweskiej na XXVII Zimowej Uniwersjadzie. W gronie siedmiu zespołów znalazła się ekipa polska w składzie Szczepan Kupczak, Adam Cieślar i Mateusz Wantulok. Ponadto w drużynie mieszanej, wraz z dwoma Rosjanami, wystąpił Wojciech Marusarz.

Na skoczni normalnej (HS 95 m) najlepsi byli Biało-czerwoni, którzy zdobyli 337 pkt i o 6,6 pkt wyprzedzili drugich Japończyków. Kraj Kwitnącej Wiśni reprezentowali Go Yamamoto, Aguri Shimizu i Takehiro Watanabe. Na trzecim miejscu znaleźli się David Welde, Johannes Wasel i Tobias Simon z Niemiec, którzy do Polaków stracili 10,8 pkt. Natomiast siódma była drużyna mieszana - Aleksiej Seregin, Wiaczesław Barkow i Wojciech Marusarz - w której Polak został zdyskwalifikowany po swojej próbie (162,7 pkt straty).

Na trasę biegową jako pierwsi wyruszyli Biało-czerwoni. Ich przewaga nad Japończykami wynosiła 9 s, nad Niemcami 14 s i nad kolejnymi zespołami co najmniej 45 s. Niestety, było to za mało, aby utrzymać nie tylko prowadzenie, ale i pozycję medalową. Ostatecznie nasi reprezentanci zajęli czwartą lokatę, tracąc do zwycięzców aż 1.14,3 min. Jest to duże zaskoczenie, ponieważ obydwie konkurencje indywidualne wygrał Adam Cieślar, a po razie trzeci byli Szczepan Kupczak i Mateusz Wantulok.

Medal złoty wywalczyła ekipa niemiecka, która wyprzedziła o 10,1 s zespół japoński. Po medal brązowy sięgnęli Rosjanie Samir Mastiew, Niwaz Nabiejew i Ernest Jachin. Ich strata do triumfatorów wyniosła 27,8 s. Natomiast drużyna mieszana z Wojciechem Mieszanym ukończyła rywalizację na szóstej pozycji (4.13,1 min straty). Biegu nie ukończyli tylko Czesi Petr Kutal, Martin Zeman i Vit Hacek.Wyniki - sztafeta (3x skok na skoczni normalnej i bieg 3x5 km):
Medal złoty: Niemcy (D. Welde, J. Wasel, T. Simon) 42.19,2 min
Medal srebrny: Japonia (G. Yamamoto, A. Shimizu, T. Watanabe) 10,1 s straty
Medal brązowy: Rosja (S. Mastiew, N. Nabiejew, E. Jachin) 27,8
4. Polska (Sz. Kupczak, A. Cieślar, M. Wantulok) 1.14,3
5. Ukraina (O. Wiliwczuk, W. Pasichnyk, R. Balanda) 3.55,2
6. Drużyna mieszana (A. Seregin, W. Barkow, W. Marusarz) 4.13,1
Czechy (P. Kutal, M. Zeman, V. Hacek) nie ukończyli biegu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.