Uniwersjada. Drugie złoto Cieślara, brąz Wantuloka!

Adam Cieślar zdobył drugi złoty medal w kombinacji norweskiej podczas zimowej uniwersjady rozgrywanej na Słowacji. Pierwszy medal brązowy wywalczył natomiast inny z Biało-czerwonych - Mateusz Wantulok.

Adam Cieślar (POL) / Fot. Alicja Kosman/ CC 3.0Już szósty dzień studenci rywalizują na XXVII Zimowej Uniwersjadzie. Jej gospodarzem jest hiszpańska Grenada, ale zawody w kombinacji norweskiej odbywają się w słowackim Szczyrbskim Jeziorze. Drugą konkurencją w ramach tej dyscypliny sportu był bieg masowy na 10 km, a następnie dwa skoki na skoczni normalnej. Zawodnicy rywalizowali zatem odwrotnie niż kilka dni wcześniej. Polskę reprezentowało pięciu Biało-czerwonych - Adam Cieślar, Szczepan Kupczak, Wojciech Marusarz, Paweł Słowiok i Mateusz Wantulok.

W biegu najlepiej wypadł David Welde (27.20,6 min). Przyznano mu 120 pkt i od tego wyniku odejmowano różnice na trasie kolejnych kombinatorów norweskich. Drugi rezultat uzyskał Cieślar, który był wolniejszy od Niemca o 39,0 s i do skoków przystąpił ze 111 pkt, a trzecie miejsce zajął Rosjanin Samir Mastijew (1.01,0; 105). Piąty był Paweł Słowiok (1.08,0 min straty; 103 pkt), szesnasty Mateusz Wantulok (2.17,0; 86), a siedemnasty Wojciech Marusarz (2.37,0; 81). Natomiast Szczepan Kupczak zszedł z trasy i nie ukończył biegu.

Po pierwszej serii skoków na prowadzenie wyszedł Adam Cieślar, który oddał skok na odległość 89,5 m. Na miejsce drugie spadł Welde, który zepsuł swoją próbę, skacząc 77 m. A na miejsce trzecie przesunął się Japończyk Go Yamamoto, który skoczył 86,8 m. Natomiast spośród pozostałych reprezentantów Polski Słowiok spadł na szóstą lokatę (skok 84 m), Wantulok awansował na siódmą pozycję (91), a Marusarz spadł na dwudzieste miejsce (70).

W drugiej serii Adam Cieślar potwierdził, że jest w dobrej formie i utrzymał prowadzenie (skok 88,5 m), zdobywając tym samym drugi złoty medal na tegorocznej uniwersjadzie. Tytuł wicemistrzowski przypadł ponownie Davidovi Welde (skok 87 m), natomiast na najniższym stopniu podium stanął - po bardzo dobrym skoku (94 m) - Mateusz Wantulok. Kolejny z Biało-czerwonych, Paweł Słowiok, zajął ósme miejsce (skok 83,5 m), a Wojciech Marusarz został sklasyfikowany na dwudziestym trzecim miejscu (76,5).