Facebook Google+ Twitter

Uniwersjada. Medal polskich skoczków narciarskich

Zwycięstwem Rosjan zakończył się rozegrany w ramach uniwersjady konkurs drużynowy na skoczni normalnej w słowackim Szczyrbskim Jeziorze. Medal srebrny wywalczyli Japończycy, a brązowy Polacy.

Jakub KOT (POL) / Fot. Tadeusz Mieczyński/ CC 3.0Ostatnią konkurencją słowackiej części XXVII Zimowej Uniwersjady był konkurs drużynowy na skoczni normalnej (HS 95 m). W każdym zespole skakało po trzech studentów. Polskę reprezentowali Andrzej Zapotoczny, Stanisław Biela i Jakub Kot. Po pierwszej serii prowadzili Rosjanie, w których składzie wystąpili Jewgienij Klimow, Michaił Maksimoczkin i Ilmir Hazetdinow. Wszyscy zawodnicy Sbornej dobrze skakali w swoich próbach i dzięki temu łącznie zgromadzili 356,2 pkt.

Nieco ponad 5 pkt mniej od Rosjan zdobyli Japończycy Kanta Takanashi, Minato Mabuchi i Junshiro Kobayashi. Natomiast na trzeciej pozycji znajdowali się Biało-czerwoni, których strata do liderów wynosiła ponad 24 pkt. Z drugiej strony, mieli oni przewagę ponad 23 pkt nad czwartymi Niemcami Florianem Menzem, Janem Maylaenderem i Tobiasem Simonem.

W serii finałowej Rosjanie znów skakali najdalej i pewnie wygrali konkurs drużynowy. Uzyskali oni prawie 21 pkt przewagi nad drugimi reprezentantami Kraju Kwitnącej Wiśni. Miejsce medalowe utrzymali Polacy. Po bardzo dobrej próbie Zapotocznego oraz przeciętnych skokach Bieli i Kota stracili 42,9 pkt do triumfatorów. Natomiast zwiększyli oni przewagę nad naszymi zachodnimi sąsiadami do 55,3 pkt.Od wtorku zmagania na zimowej uniwersjadzie rozpoczną się w hiszpańskiej Grenadzie. Studentki i studenci będą tam rywalizować w narciarstwie alpejskim, snowboardzie, łyżwiarstwie szybkim short tracku, łyżwiarstwie figurowym, curlingu i hokeju.

Wyniki - konkurs drużynowy, skocznia normalna (3x HS 95 m):
Medal złoty: Rosja (J. Klimow, M. Maksimoczkin, I. Hazetdinow) 723,2 pkt
Medal srebrny: Japonia (K. Takanashi, M. Mabuchi, J. Kobayashi) 702,3
Medal brązowy: Polska (A. Zapotoczny, S. Biela, J. Kot) 680,3
4. Niemcy (F. Menz, J. Maylaender, T. Simon) 625,0
5. Finlandia (F. Taehkaevuori, R. Taehkaevuori, O-P. Valta) 618,0
6. Słowenia (M. Likar, Z. Mandl, E. Prislić) 617,7
7. Austria (T. Ortner, B. Koch, T. Lackner) 610,1
8. Norwegia (J. A. Aune, A. Henningsen, S. A. Skinnes) 590,5


Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.