Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19517 miejsce

Uniwersjada. Medal polskich skoczków narciarskich

Zwycięstwem Rosjan zakończył się rozegrany w ramach uniwersjady konkurs drużynowy na skoczni normalnej w słowackim Szczyrbskim Jeziorze. Medal srebrny wywalczyli Japończycy, a brązowy Polacy.

Jakub KOT (POL) / Fot. Tadeusz Mieczyński/ CC 3.0Ostatnią konkurencją słowackiej części XXVII Zimowej Uniwersjady był konkurs drużynowy na skoczni normalnej (HS 95 m). W każdym zespole skakało po trzech studentów. Polskę reprezentowali Andrzej Zapotoczny, Stanisław Biela i Jakub Kot. Po pierwszej serii prowadzili Rosjanie, w których składzie wystąpili Jewgienij Klimow, Michaił Maksimoczkin i Ilmir Hazetdinow. Wszyscy zawodnicy Sbornej dobrze skakali w swoich próbach i dzięki temu łącznie zgromadzili 356,2 pkt.

Nieco ponad 5 pkt mniej od Rosjan zdobyli Japończycy Kanta Takanashi, Minato Mabuchi i Junshiro Kobayashi. Natomiast na trzeciej pozycji znajdowali się Biało-czerwoni, których strata do liderów wynosiła ponad 24 pkt. Z drugiej strony, mieli oni przewagę ponad 23 pkt nad czwartymi Niemcami Florianem Menzem, Janem Maylaenderem i Tobiasem Simonem.

W serii finałowej Rosjanie znów skakali najdalej i pewnie wygrali konkurs drużynowy. Uzyskali oni prawie 21 pkt przewagi nad drugimi reprezentantami Kraju Kwitnącej Wiśni. Miejsce medalowe utrzymali Polacy. Po bardzo dobrej próbie Zapotocznego oraz przeciętnych skokach Bieli i Kota stracili 42,9 pkt do triumfatorów. Natomiast zwiększyli oni przewagę nad naszymi zachodnimi sąsiadami do 55,3 pkt.Od wtorku zmagania na zimowej uniwersjadzie rozpoczną się w hiszpańskiej Grenadzie. Studentki i studenci będą tam rywalizować w narciarstwie alpejskim, snowboardzie, łyżwiarstwie szybkim short tracku, łyżwiarstwie figurowym, curlingu i hokeju.

Wyniki - konkurs drużynowy, skocznia normalna (3x HS 95 m):
Medal złoty: Rosja (J. Klimow, M. Maksimoczkin, I. Hazetdinow) 723,2 pkt
Medal srebrny: Japonia (K. Takanashi, M. Mabuchi, J. Kobayashi) 702,3
Medal brązowy: Polska (A. Zapotoczny, S. Biela, J. Kot) 680,3
4. Niemcy (F. Menz, J. Maylaender, T. Simon) 625,0
5. Finlandia (F. Taehkaevuori, R. Taehkaevuori, O-P. Valta) 618,0
6. Słowenia (M. Likar, Z. Mandl, E. Prislić) 617,7
7. Austria (T. Ortner, B. Koch, T. Lackner) 610,1
8. Norwegia (J. A. Aune, A. Henningsen, S. A. Skinnes) 590,5

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.