Facebook Google+ Twitter

Uniwersjada. Staręga i Marcisz bez medalu w sprincie drużynowym

Rosjanie wywalczyli złoty medal w sprincie drużynowym mieszanym na XXVII Zimowej Uniwersjadzie. Biało-czerwoni mimo bardzo dobrych biegów Macieja Staręgi zajęli dopiero dziewiątą lokatę, ponieważ Marcela Marcisz nie wytrzymała tempa rywali.

Maciej Staręga (POL) / Fot. Cephas/ CC 3.0Drugą z biegowych konkurencji na uniwersjadzie w słowackim Szczyrbskim Jeziorze był sprint drużynowy mieszany techniką klasyczną. W każdej z dwuosobowych ekip startował jeden mężczyzna i jedna kobieta. Rywalizowały trzydzieści dwa zespoły, w tym dwa reprezentujące Polskę. Maciej Staręga i Marcela Marcisz awansowali do finału, a Jan Antolec i Justyna Mordarska zakończyli zmagania na półfinale i zostali sklasyfikowani na dwunastej pozycji.

Decydujący o medalach bieg bardzo dobrze rozpoczął Maciej Staręga, po którego pierwszej zmianie Polska znajdowała się na prowadzeniu. Marcela Marcisz na drugiej zmianie próbowała utrzymać tempo rywali. Spadła wprawdzie na czwarte miejsce, ale jej strata do liderów wynosiła mniej niż sekundę. Po drugim swoim biegu 25-latek z Siedlec znów wyprowadził biało-czerwoną ekipę na pierwsze miejsce, ale 27-latka z Ustrzyk Dolnych osłabła z sił i przybiegła do strefy zmian dopiero na dziewiątej pozycji.

Maciej Staręga robił co mógł na swojej ostatniej zmianie, ale z powodu dużej straty nie zdołał awansować. Marcela Marcisz tym bardziej nie była w stanie przesunąć się na wyższą lokatę w trzecim swoim sprincie i metę przekroczyła na dziewiątym miejscu. Strata pierwszej ekipy Polski do zwycięzców wyniosła aż 45,30 s. Złotymi i srebrnymi medalistami zostali reprezentanci Rosji - odpowiednio Anton Gafarow i Swietłana Nikołajewa (I ekipa) oraz Raul Szakirzianow i Anna Powaliewa (II ekipa). Natomiast medal brązowy wywalczyła druga kadra Czech w składzie Jan Srail i Karolina Grohova.Kolejne zawody studentów w biegach narciarskich odbędą się w środę, kiedy to kobiety będą rywalizować indywidualnie na 5 km stylem klasycznym, a mężczyźni w takiej samej konkurencji na dwukrotnie dłuższym dystansie.

Wyniki - sprint drużynowy mieszany "klasykiem" (6x1,4 km):
Medal złoty: Rosja I (Anton Gafarow, Swietłana Nikołajewa) 19.56,98 min
Medal srebrny: Rosja II (Raul Szakirzianow, Anna Powaliewa) 3,86 s straty
Medal brązowy: Czechy II (Jan Srail, Karolina Grohova) 4,78
4. Finlandia I (Aku Nikander, Leena Nurmi) 20.30
5. Kazachstan II (Roman Ragozin, Anastazja Słonowa) 23,76
6. Czechy I (Daniel Maka, Sandra Schuetzova) 27,53
7. Kazachstan I (Aleksandr Małyszew, Anna Stojan) 28,07
8. Francja I (Alexis Jeannerod, Marion Buillet) 37,95
9. Polska I (Maciej Staręga, Marcela Marcisz) 45,30
10. Japonia I (Hiroyuki Miyazawa, Kozue Takizawa) 1.33,72
...
12. Polska II (Jan Antolec, Justyna Mordarska)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.