Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3419 miejsce

Uniwersjada. Trzy srebra Polaków w hiszpańskiej części imprezy

Polscy studenci wywalczyli trzy srebra na uniwersjadzie w hiszpańskiej Granadzie. Dokonały tego alpejki Karolina Chrapek i Sabina Majerczyk - odpowiednio w supergigancie i slalomie gigancie, oraz snowboardzista Paweł Janosz w slopestyle'u.

W weekend zakończyła się XXVII Zimowa Uniwersjada w Granadzie i Szczyrbskim Jeziorze. W hiszpańskiej części imprezy Biało-czerwoni sięgnęli po trzy medale. Srebro w alpejskim supergigancie wywalczyła Karolina Chrapek, wicemistrzynią w alpejskim slalomie gigancie została Sabina Majerczyk, a na drugim stopniu podium w slopestyle'u stanął snowboardzista Paweł Janosz.

W sumie podczas tegorocznej zimowej uniwersjady polscy studenci wywalczyli dziesięć medali. Oprócz wspomnianej trójki dwukrotnym mistrzem został kombinator norweski Adam Cieślar, srebrny i brązowy krążek zdobyła biegaczka narciarska Ewelina Marcisz, a po brązowe medale sięgnęli: kombinatorzy norwescy Szczepan Kupczak i Mateusz Wantulok oraz drużyna skoczków narciarskich (Andrzej Zapotoczny, Stanisław Biela i Jakub Kot).

W klasyfikacji medalowej Biało-czerwoni uplasowali się tuż za pierwszą dziesiątką. Ją wygrała z dorobkiem dwudziestu złotych, osiemnastu srebrnych i osiemnastu brązowych medali Rosja, przed Koreą Południową (5-9-2) i Kazachstanem (5-6-0). Kolejna zimowa uniwersjada odbędzie się za dwa lata w kazachskim mieście Ałmaty.

Tabela medalowa XXVII Zimowej Uniwersjady:
1. Rosja 20 medali złotych - 18 medali srebrnych - 18 medali brązowych
2. Korea Południowa 5-6-2
Logo XXVII Zimowej Uniwersjady / Fot. John1235213. Kazachstan 5-6-0
4. Szwajcaria 5-1-4
5. Chiny 5-0-4
6. Norwegia 5-0-1
7. Niemcy 3-4-1
8. Czechy 3-3-5
9. Włochy 3-2-2
10. Japonia 2-5-2
11. Polska 2-4-4

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.