Facebook Google+ Twitter

Uniwersjada. Złoto Cieślara, brąz Kupczaka!

Adam Cieślar zdobył złoty medal w pierwszej konkurencji kombinacji norweskiej rozgrywanej na Słowacji w ramach zimowej uniwersjady. Medal brązowy wywalczył natomiast drugi z Biało-czerwonych - Szczepan Kupczak.

Adam Cieślar (POL) / Fot. Alicja Kosman/ CC 3.0Od soboty studenci rywalizują na XXVII Zimowej Uniwersjadzie. Jej gospodarzem jest hiszpańska Grenada, ale zawody w kombinacji norweskiej rozgrywane są w słowackim Szczyrbskim Jeziorze. Pierwszą konkurencją w ramach tej dyscypliny sportu był skok na skoczni normalnej, a następnie bieg pościgowy na 10 km. Polskę reprezentowało pięciu Biało-czerwonych - Adam Cieślar, Szczepan Kupczak, Wojciech Marusarz, Paweł Słowiok i Mateusz Wantulok.

W skoku narciarskim najlepiej wypadł Niemiec Tobias Simon. Drugi rezultat uzyskał Wantulok, trzeci Cieślar, czwarty Kupczak, dziewiąty Słowiok, a dwudziesty Marusarz. Ich strata do lidera na starcie biegu wyniosła odpowiednio 12, 32, 42, 72 i 155 s. Jako pierwsi na metę wbiegli Adam Cieślar i Dawid Welde (trzynasty po skoku; 90 s straty na starcie biegu), którzy uzyskali taki sam rezultat 26.18,3 min. Jednak fotofinisz wykazał, że Polak był minimalnie szybszy i to on wywalczył złoty medal. Tytuł wicemistrzowski przypadł natomiast Niemcowi.

Brązowy medal wywalczył Szczepan Kupczak, który do dwóch najlepszych kombinatorów norweskich stracił 37,5 s. Mateusz Wantulok ukończył rywalizację na piątej pozycji (58,7 s straty), a Tobiast Simon na dziewiątym (1.28,6). Szesnasty w stawce dwudziestu czterech zawodników był Wojciech Marusarz (3.22,9 min straty), a Paweł Słowiok nie dotarł do mety i nie został sklasyfikowany. Kompletne wyniki zawodów znajdują się na stronie organizatora uniwersjady pod linkiem www.granada2015.org.Medale - skok na skoczni normalnej (HS 95 m) i bieg na 10 km:
Złoto: Adam Cieślar (POL)
Srebro: Dawid Welde (GER)
Brąz: Szczepan Kupczak (POL)
...
5. Mateusz Wantulok (POL)
16. Wojciech Marusarz (POL)
Paweł Słowiok (POL) nie ukończył biegu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.