Facebook Google+ Twitter

Uniwersytecie płacz, odszedł Twój Rektor

W sobotniej katastrofie polskiego samolotu pod Smoleńskiem zginął także Rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Jego Magnificencja ks. prof. dr hab. Ryszard Rumianek. 12 kwietnia o godz. 12.00 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Maryi Panny, przy ul. Dewajtis odbyła się msza święta za tragicznie zmarłego rektora UKSW.

ks. prof. Ryszard Rumianek, Rektor UKSW / Fot. Magdalena Kowalewska- Uniwersytecie płacz, odszedł Twój Rektor. Uniwersytecie płacz, odszedł Twój Profesor - tymi słowami prorektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego ks. prof. dr hab. Henryk Skorowski rozpoczął wczoraj w południe mszę świętą. Podkreślał, że w świadomości duchowej, należy wierzyć, że ta śmierć miała sens.

Niezliczone tłumy studentów i profesorów, dostojni goście ze wszystkich środowisk uniwersyteckich, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Barbara Kurdycka, przedstawiciele Sejmu, prawnicy, wykładowcy, kapłani UKSW i inni goście - wszyscy pogrążeni w wielkim bólu, oddali hołd zmarłemu rektorowi ks. prof. Ryszardowi Rumiankowi, biorąc udział w mszy świętej, której przewodniczył bp pomocniczy archidiecezji warszawskiej Piotr Jarecki, uczeń ks. prof. Ryszarda Rumianka. Homilię wygłosił ks. prof. Józef Kulisz.

Jego Magnificencja ks. prof. Ryszard Rumianek był przez wiele lat związany z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Rektorem uczelni był przez 5 lat. Dla niego uniwersytet był żywym organizmem, któremu wiernie służył. Posługiwał się w tej służbie wartościami Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego, którego uważał za „właściciela” tej uczelni. - Odszedł człowiek dobry, zatroskany o drugiego człowieka, pełen optymizmu płynącego z wiary w Jezusa Chrystusa. Chcemy dziś podziękować za dar jego życia, jego wiary i kapłaństwa, którym służył – mówił w swojej Homilii ks. prof. Józef Kulisz.

Cały Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego pogrążony jest w żalu, rozpaczy i w wielkim smutku po stracie największego przyjaciela studentów i całego środowiska uniwersyteckiego, rektora, profesora, a jednocześnie opiekuna i wielkiego człowieka, którego celem była zawsze i wszędzie służba drugiemu człowiekowi. Wiarę i naukę stawiał na pierwszym miejscu w swoim życiu. Był wielkim optymistą, którego pasją było Pismo Święte, szczególnie Stary Testament, którym potrafił rozmiłować każdego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.