Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12816 miejsce

Uniwersytet Dzieci: Akcja na wspieram.to zakończona sukcesem!

Przez ostatnie kilka tygodni Fundacja Uniwersytet Dzieci zbierała fundusze na budowę i rozwój nowego Systemu Obsługi Studiów - platformy, dzięki której rodzice, studenci i wolontariusze mają kontakt z fundacją

14 kwietnia zakończyła się akcja zbierania funduszy na budowę i rozwój nowego Systemu Obsługi Studiów Fundacji Uniwersytet Dzieci. Zbiórka przeprowadzona została za pośrednictwem platformy wspieram.to.

Poszczególne etapy budowy nowego systemu / Fot. Fundacja Uniwersytet DzieciNajbardziej potrzebna kwota, dzięki której prace w ogóle mogłyby ruszyć, to 26 900 zł. W ciągu miesiąca udało się zebrać aż 46 865 zł, czyli 174% pożądanej kwoty. To na prawdę bardzo dużo, biorąc pod uwagę stosunkowo krótki czas trwania akcji.

Na obrazku obok pokazane zostało, ile pieniędzy potrzebne jest do budowy danej wersji systemu.

Jeśli chcesz wesprzeć fundację, zbiórka nadal trwa! Kliknij tutaj po więcej informacji!

Logo Uniwersytetu Dzieci / Fot. Fundacja Uniwersytet Dzieci

Kim jest i czym zajmuje się Uniwersytet Dzieci?

Otwarta w 2007 roku Fundacja Uniwersytet Dzieci zajmuje się organizacją warsztatów i wykładów dla uczniów szkół podstawowych, czyli osób w wieku od 6 do 13 lat. Fundacja aktualnie działa w 4 miastach w Polsce, poza Krakowem (gdzie ma swoją siedzibę) zostały otwarte oddziały w Warszawie, Wrocławiu i Olsztynie. Dzięki tego typu zajęciom, dzieci mogą poczuć się jak prawdziwi studenci. Zajęcia zazwyczaj odbywają się w sobotnie przedpołudnia na zaprzyjaźnionych z fundacją uczelniach wyższych oraz w innych organizacjach wiedzy. Ich tematyka dostosowana jest do wieku uczestników, a prowadzą je naukowcy, specjaliści z różnych dziedzin, artyści i przedsiębiorcy. Uniwersytet podzielony jest na 4 główne kierunki, jakimi są: "Odkrywanie" (6-7 lat), "Inspiracje" (8-9 lat), "Tematy" (10-11 lat) i "Mistrz i Uczeń" (12-13 lat). W ciągu jednego roku akademickiego w całym projekcie bierze udział ponad 6000 studentów, około 500 naukowców i specjalistów oraz liczni wolontariusze, którzy pomagają przy organizacji i prowadzeniu zajęć. Jeden z wykładów Uniwersytetu w Krakowie / Fot. Uniwersytet DzieciProwadzący dzielą się swoimi pasjami, zainteresowaniami i wykonywanymi zawodami ze studentami, którzy poznają świat i są jego ciekawi. Na wykładach (średnio 200 uczestników), dzieci słuchają i pojedynczo dołączają się do dyskusji na forum całej grupy. W czasie warsztatów (średnio 16 studentów), grupy są zdecydowanie mniejsze, dzięki czemu łatwiej przeprowadza się prace grupowe. Oczywiście, poza zajęciami dla młodych, fundacja zajmuje się również organizacją bezpłatnych, cyklicznych zajęć metodycznych dla rodziców, dotyczących różnych aspektów wychowania i edukacji dzieci, które mają charakter otwarty i prowadzą je specjaliści w tych dziedzinach. Zajęcia dla rodziców odbywają się zwykle w salach uczelni wyższych w czasie trwania wykładów dla dzieci.

Czym jest platforma "wspieram.to"?

Logo serwisu wspieram.to / Fot. wspieram.toAkcja, którą przeprowadziła fundacja, to tzw. akcja crowdfundingowa, czyli "forma finansowania różnego rodzaju projektów przez społeczność, która jest lub zostanie wokół tych projektów zorganizowana. Przedsięwzięcie jest w takim przypadku finansowane poprzez dużą liczbę drobnych, jednorazowych wpłat dokonywanych przez osoby zainteresowane projektem" (źródło). Właśnie w tym celu została stworzona platforma wspieram.to.

as

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.