Facebook Google+ Twitter

Uniwersytet Dzieci nominowany do nagrody Fenomen Przekroju 2008

Współautorzy: Ewa Bo

Fenomen, to plebiscyt organizowany corocznie przez tygodnik „Przekrój". Ma za zadanie pokazać osoby i zdarzenia uznane za wyjątkowe. W tym roku wśród nominowanych do nagrody Fenomen Przekroju 2008 roku znalazła się Fundacja Paideia, która założyła Uniwersytet Dzieci.

Logo Uniwersytetu Dzieci / Fot. Uniwersytet Dzieci Pomysłodawcą i organizatorem Uniwersytetu Dzieci jest Fundacja Paideia, mająca siedzibę w Krakowie. Samo słowo Paideia oznacza formowanie człowieka od najmłodszych lat poprzez edukację i wychowanie.

Wykłady Uniwersytetu Dzieci odbywają się w pomieszczeniach wyższych uczelni w kilku miastach: Krakowie, Warszawie, a ostatnio we Wrocławiu.

Uczestnikami zajęć są dzieci w wieku 7-12 lat, oraz kontynuujący naukę 13-latkowie, których pragnienie poznania świata wykracza poza program szkolny.Uniwersytet Dzieci w Warszawie.  Wykład z ekonomii " Ile na świecie jest pieniędzy?" , który prowadziła prof. Małgorzata Iwanicz-Drozdowska cieszył się ogromnym zainteresowaniem małych studentów. / Fot. Ewa Krzysiak Nauka podzielona jest na 2 kierunki: Inspiracje i Tematy. Pozwala więc uwzględnić wiek i poziom wiedzy studentów. Uczestnicy wykładów mają okazję by rozwinąć swój intelekt, zaspokoić ciekawość, poznać nowe zagadnienia z różnych dziedzin nauki. Wszystko po to, by zrozumieć i poznać lepiej otaczający świat.

Więcej na temat zajęć na Uniwersytecie Dzieci można przeczytać np. w tym artykule.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Eminem. akurat tu ,to można głosować na Uniwersytet ( jeśli ktoś popiera)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzeczywiście, śledzę namiętnie wszystko co się dzieje na Wiadomościach 24.pl a szczególnie publikowane materiały- artykułu tego wcześniej nie było. O ile sobie przypominam, to kiedyś podobnie zdarzyło się tak z tekstem chyba BRK.

A wracając do tematu poruszonego w artykule Piotra. Popieram inicjatywę Uniwersytetu i nominację, wczytuję się w regulamin i głosuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witam wszystkich serdecznie. Pozwolę sobie na małą uwagę. Jeśli ktoś z czytających miałby obiekcje, że art. wisi kolejny dzień na stronie, to informuję, że jest tu dopiero od dzisiaj od godz. 12ej. Data wsteczna to błąd w systemie w redakcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.