Facebook Google+ Twitter

Uniwersytet Dzieci w Warszawie poszukuje wolontariuszy

Współautorzy: Ewa Bo

Uniwersytety Dzieci pozwalają poprzez naukę i kulturę rozwijać dziecięcą ciekawość, intelekt oraz twórczy potencjał. W ubiegłym roku w Krakowie i Warszawie w zajęciach uczestniczyło przeszło 1600 studentów oraz 400 wolnych słuchaczy.

Wykład na Uniwersytecie Dzieci w Warszawie. / Fot. Piotr Andrzejak
17 listopada 2007 roku rozpoczął swoją działalność Uniwersytet Dzieci w Warszawie. Pomysłodawcą i organizatorem Uniwersytetu Dzieci jest Fundacja Paideia. Nad wartością merytoryczną programu Uniwersytetu Dzieci czuwa Rada Naukowa pod przewodnictwem prof. Stanisława Bajtlika.

Uniwersytet oferuje nowoczesny program edukacyjny, który jest wzorowany na nauczaniu uniwersyteckim. Wykładowcami są głownie pracownicy naukowi, badacze i dydaktycy, którzy na co dzień uczą studentów oraz prowadzą badania naukowe. Zapraszane są także inne osoby reprezentujące organizacje wiedzy i instytucje nauki i kultury np. muzea, ogrody zoologiczne i botaniczne czy firmy badawcze zajmujące się nowymi technologiami.

Tematy wykładów są bardzo interesujące, wobec tego zwiększa się liczba dzieci biorąca w nich udział. Z roku na rok jest ich coraz więcej. W związku z tym, Uniwersytet Dzieci w Warszawie poszukuje wolontariuszy do współpracy przy organizacji wykładów i warsztatów w stolicy. Osoby, które zostaną wolontariuszami będą miały okazję zdobyć cenne doświadczenia, poznać ważne postaci i instytucje świata nauki. Propozycja wolontariatu jest atrakcyjna zwłaszcza dla studentów kierunków pedagogicznych.

Osoby zainteresowane wolontariatem na Uniwersytecie Dzieci proszone są o zgłoszenia pod podany niżej mail: anna.niebielska@ud.edu.pl

Warto zapoznać się również z tym artykułem

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Studenci wydziałów pedagogicznych poszukiwani :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.